Festival PRIDE Košice je každoročnou oslavou rozmanitosti lásky a ľudskosti na východnom Slovensku, ktorý zastrešuje občianske združenie Saplinq. Je miestom, kde sa LGBTI+ ľudia môžu cítiť prijato a bezpečne, ukázať svoju jedinečnosť a zároveň sa postaviť za rovnosť práv pre všetkých.

Vaše 2 % nám pomôžu, aby bol PRIDE Košice každým rokom ešte dúhovejší, bezpečnejší a ešte viditeľnejší. Aj vďaka nim prinášame nádej a radosť do sŕdc LGBTI+ ľudí a v duchu tradičného protestného náboja PRIDE-ov žiadame, aby Slovensko konečne urobilo krok vpred v oblasti ľudských práv LGBTI+ ľudí.

PRIDE Košice PODPORTE NÁS 2 %

Na čo konkrétne použijeme 2 % z vašich daní?

Bezpečnosť a pokojný priebeh PRIDE Košice sú pre nás prioritou, preto časť vašej podpory použijeme na zaistenie profesionálnej bezpečnostnej služby.

Taktiež si dávame záležať na tom, aby boli všetky sprievodné podujatia festivalu prístupné naozaj pre všetkých a všetky.

Kvalitné koncerty, zaujímavé diskusie a workshopy – to všetko bude bez vstupného aj vďaka vašim 2 %.

Ako poukázať 2 %?

Postup závisí od toho, či si daňové priznanie podávate samostatne alebo ho za vás podáva zamestnávateľ/ka.

Ak ste zamestnaní/é a nepodávate si daňové priznanie samostatne, postup je nasledovný:

  1. Do 15. februára požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Na mzdovom alebo personálnom oddelení vám určite poskytnú formulár alebo si ho môžete stiahnúť zo stránky Finančnej správy SR
  2. Vo formulári nezabudnite zaškrtnúť aj kolónku so žiadosťou o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane (bod č VII). Práve toto potvrdenie potrebujete na to, aby ste nám mohli darovať 2 % z vašich daní.
  3. Vyplňte formulár „Vyhlásenie“. Nezabudnite si veľmi pozorne prečítať poznámky. Nesprávne vyplnené tlačivo je neplatné.
  4. Do 30. apríla doručte obe tieto tlačivá (napr. poštou) na daňový úrad podľa svojho bydliska.

Poukázanie 2 % z daní je anonymné. Budeme však radi, keď nám dáte vedieť, že ste nás podporili práve vy – vo vyhlásení môžete zaškrtnúť políčko o súhlase so zaslaním vašich údajov (meno, priezvisko, adresa).

Ak si podávate daňové priznanie samostatne:

V prípade, že ste fyzická osoba, ktorá si podáva daňové priznanie sama, alebo živnostník/čka či právnická osoba, údaje o našom občianskom združení vpíšte priamo do daňového priznania.

Všetky informácie o poukázaní 2 % z dane a vzory tlačív nájdete TU.

2 % z dane

Nemôžete poukázať 2 % z dane?

Ak chcete podporiť PRIDE Košice, ale nemôže poukázať 2 %, podporte nás finančne – staňte sa našim pravidelným darcom alebo darkyňou. Práve vďaka pravidelným mesačným darom vieme lepšie plánovať našu prácu, robiť toho pre LGBTI+ ľudí viac a lepšie.

Zároveň nám tým dávate vedieť, že naša práca má obrovský zmysel.⁠