Teplé správy

Elton a David: láska od Windsoru až po Toronto

gay pár

Elton John a David Furnish sa spoznali v roku 1993. Aj napriek tomu, že už takmer 30 rokov tvoria ikonický pár kultúrnej scény, obaja si zachovali svoju jedinečnosť a identitu. 

„Chcel som spoznať nových ľudí, a tak som zavolal priateľovi v Londýne a požiadal ho, aby zorganizoval večeru v mojom dome vo Windsore,“ povedal Elton John pre magazín Parade. Jedným z hostí bol kanadský filmový režisér David Furnish. „S Davidom to bola okamžitá príťažlivosť. Bol veľmi dobre oblečený a nesmierne plachý.“ Nasledujúci večer Elton pozval Davida na večeru vo dvojici a zvyšok zrejme poznáte. Elton a David sa dali dokopy, v roku 2014 sa z nich stali manželia a dnes spolu vychovávajú dvoch synov Zacharyho a Eliáša.

„V každom vzťahu je veľmi dôležité, aby sa jeden z partnerov nestratil v tom druhom. Ak je váš partner celebrita, stratiť sa v jeho tieni je veľmi jednoduché,“ povedal David v roku 2001. „Ľudia ako Elton získavajú mnoho pozornosti a obdivu. Bolo by veľmi ľahké nechať sa tým strhnúť a stať sa iba jeho ‚druhou polovičkou‘. Ale už keď sme sa spoznali, som mal som svoju vlastnú kariéru a identitu. Najhoršie, čo by som mohol pre nás oboch urobiť, by bolo to všetko obetovať.“

Dnes je David členom správnej rady Eltonovej charitatívnej organizácie, ktorá sa venuje prevencii AIDS a pomoci ľuďom, ktorí žijú s HIV. Elton a David sú hlasom nadácie. Každý rok usporadúvajú benefičný večierok a pre nadáciu tak získavajú milióny dolárov. V roku 2014 pár získal Cenu za rovnosť, ktorú udeľuje nezisková organizácia Human Rights Campaign.

Pár spolu vychováva dve deti, ktoré porodila náhradná matka. „Naši chlapci (Zachary Jackson Levon *25. 12. 2010 a Elijah Joseph Daniel *11. 1. 2013) prišli do nášho života neskoro, ale podobný pocit som pred tým nezažil,“ povedal Elton pre Good Morning America. „Podľa mňa nie je na svete nič krajšie, ako byť rodičom a otcom. Keby som sa musel rozhodnúť, či tráviť čas so svojimi deťmi alebo odohrám koncert, radšej ostanem doma.“

Elton aj David si rodičovstvo nevedia vynachváliť: „Keby si mi pred 10 rokmi povedala, že tu dnes budem vystupovať v tvojej šou po boku svojho manžela, s ktorým vychovávame dve krásne deti, neveril by som ti,“ povedal Elton počas vystúpenia v šou Ellen DeGeneres. „Ale život ti hádže do cesty rôzne nečakané udalosti – skvelé nečakané udalosti. Naše deti prišli v čase, keď som si vôbec nemyslel, že by som sa mohol niekedy stať otcom a dnes sú tou najdôležitejšou súčasťou nášho života.“

Elton a David sú jednými z mnohých hviezdnych párov, ktoré nám všetkým dávajú nádej, že svet sa mení k lepšiemu a my všetci a všetky môžeme žiť krásny život po boku milovaného človeka.

Text: Daniela Mužíková

Zaujal vás článok, ďalšie podobné texty nájdete v rubrike Teplé správy zo sveta. PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!