Novinky PRIDE Košice

Pripravte sa na PRIDE festivaly: Objednajte si dúhové vlajky a odznaky

Sezóna PRIDE-ov je tu! Pomôžeme vám adekvátne sa vyzdobiť na dúhový sprievod. Máme pre vás špeciálny balíček.

Prvý PRIDE sprievod v roku 2022 bude v Banskej Bystrici a to 25. júna. Nasleduje dúhový pochod v Bratislave, ktorý je v pláne na 23. júla. Určite si mnohí a mnohé odskočia aj 13. augusta na pražský PRIDE. A na konci augusta (27. 8.) sa na vás nesmierne tešíme u nás v Košiciach.

Súčasťou každého sprievodu sú vlajky a odznaky, ktoré nájdete v našom PRIDE balíčku. S hrdosťou si ich môžete pripnúť, keď budete kráčať spolu s dúhovým davom cez mesto. Vytvoriť si môžete PRIDE balíček podľa svojho výberu. Každý obsahuje veľkú vlajku, malú vlajku a odznak, no už je na vás, či si zvolíte všeobecnú dúhovú vlajku, alebo uprednostníte symboly pre trans, bi, bear, lesbickú, asexuálnu či pansexuálnu identitu. Medzi odznakmi nájdete aj s textami ako „Spája nás láska“ či „Som kto som“. Pamätali sme aj na queer Rómov a Rómky. Cieľom je ukázať, aká pestrá je LGBTI+ komunita, a že držíme spolu.

Balíček je za odporúčanú cenu 22 € vrátane poštovného. PRIDE balíčkom potešíte hneď dvakrát. Na jednej strane seba, ale podporíte aj 10. ročník PRIDE Košice. Je to dôvod na oslavu, tak pevne veríme, že sa v metropole východu v auguste stretneme.

Dúhové balíčky na PRIDE pochody ponúkame zväčša v letnom období — v čase PRIDE-ov. Ak ste na túto stránku zavítali inokedy a máte záujem o dúhové predmety či merch festivalu PRIDE Košice, navštívte náš Queershop, tam si isto vyberiete.