Rozhodli sme sa šíriť lásku, priateľstvo a vďačnosť. Na sviatok zamilovaných môžete potešiť frajerku či frajera alebo osobu, ktorú si vážite, krásnymi Dúhovými valentínkami. O návrhy sa postarali títo talentovaní umelci a umelkyne. 

Andrej Dúbravský

Tento úspešný maliar pracuje najmä na slovenskom vidieku, ale veľa času trávi aj v New Yorku. Vyštudoval maľbu na VŠVU, už ako študent pravidelne vystavoval doma aj v zahraničí. Jeho diela sú zastúpené v zbierkach Slovenskej národnej galérie, Galérie mesta Bratislavy a v mnohých súkromných zbierkach. Andrej maľuje (industriálne) krajiny s mužskými aktmi, larvy a zvieratá. V jeho obrazoch i objektoch sa miešajú neviditeľné aspekty moci, melanchólia i konzumný život. Po odsťahovaní sa na vidiek pribudli rurálne a ekologické témy a otázka maskulinity. V roku 2011 získal druhé miesto v súťaži Maľba 2011 a v nasledujúcom roku v tej istej súťaži prvú cenu.

Kundy crew

Ľudovo-tvorivá skupina Kundy crew vznikla v roku 2010, kedy sa stretli dve nahnevané dievčatá, ktoré sa rozhodli zobrať svojim starým mamám aj tú poslednú zábavku a začali vyšívať. Dnes toto zoskupenie tvoria štyri členky: Nina, Eva, Iva a Gabika, a majú za sebou výstavy v Budapešti, Viedni aj Prahe. Ich radikálne výšivky narúšajú staré rámce a koľaje, keď nastáva spoločenská potreba pohnúť sa ďalej. Búrajú stereotypy, provokujú a často sa objavujú vo verejnom priestore. Motívy ľudového umenia dopĺňajú udalosťami rezonujúcimi v dnešnom svete. Všetky štyri členky Kundy Crew už od začiatku aktívne podporovali iniciatívy proti akýmkoľvek prejavom násilia a nenávisti. 

Adrián Macho

Adrián je slovenský výtvarník, tvoriaci už takmer 20 rokov. Začínal s keramikou, neskôr sa venoval grafike, no aktuálne pozornosť venuje predovšetkým ilustráciám. Pod menom Seaside Spirit ho sleduje takmer 40 tisíc ľudí. Preslávil sa autorskou knihou pre deti o veľrybe Gerde, ktorú napísal aj ilustroval. Grafiky, plagáty, tričká, ale aj kryty na mobily či hrnčeky so svojou grafikou predáva pod značkou Mellow. Pravidelne tiež ilustruje pre obľúbený časopis o káve Standart. Najnovšie budú jeho nádherné ilustrácie zdobiť 7 exkluzívnych kníh Harryho Pottera v špeciálnom boxe, ktoré budú publikované k 20. výročiu vydania prvej knihy o mladom čarodejníkovi. Jeho veselé a žiarivé obrázky pozitívne naladia každého!

Jihyun de Vill

Jihyun je z malej dediny z okresu Gelnica. Jeho snom bolo robiť umenie a má veľkú radosť, že práve na týchto valentínkach môže byť jeho dielo. Dúfa, že ostatných potešia. Vyjadril veľkú vďačnosť každému a každej, kto sa rozhodne zaobstarať si jednu z nich.

Miroslava Pjontek

Narodila sa v roku 1987 v Kežmarku. Na Vysokej škole muzických umení v Bratislave študovala v ateliéri dramaturgie a scenáristiky. Vo svojej literárnej a výtvarnej tvorbe využíva princípy  surrealizmu, symboliky či dadaizmu. 

CHCEM SI OBJEDNAŤ VALENTÍNKU.