Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dúhová valentínka šíri lásku, vďaku a ocenenie, podporí aj PRIZMU

Kúsok dúhy a radosti sa rozhodol priniesť PRIDE Košice do tohto náročného obdobia, kedy mnohí cítia odlúčenie či rastúce napätie v spoločnosti. S posolstvom nádeje prichádza Dúhová valentínka.

Určite máš niekoho, kto ťa v týchto ťažkých časoch podržal, niekoho, kto je tu pre teba stále, niekoho, komu vďačíš za kúsok smiechu či dobrej nálady. Môže to byť dobrý priateľ, priateľka, alebo niekto z rodiny, ale pokojne aj pani predavačka, ktorá ti úsmevom v očiach zlepší náladu pri každom nákupe. Môže to byť niekto, kto v spoločnosti šíri hodnoty rovnoprávnosti a rovnakých šancí pre všetkých a všetky. Niekto blízky, ale aj niekto, s kým si sa dlho nevidel.

Všetci títo vzácni ľudia by si zaslúžili aspoň symbolické ocenenie. Práve preto sme vymysleli na Valentína milé gesto. Nemusí to byť iba komerčný sviatok zamilovaných, môže to byť sviatok lásky, podpory, vďačnosti a spolupatričnosti. Toto láskyplné gesto sme nazvali Dúhová valentínka. 

OBJEDNANIE DÚHOVEJ VALENTÍNKY

A keďže nechceme, aby si riskovala či riskoval zbytočnú cestu na poštu, napíšeme do nej odkaz od teba a my ju pošleme v tvojom mene. To všetko v diskrétnej obálke, aby tvoj odkaz videla len adresátka či adresát.

Dúhová valentínka poteší hneď dvakrát – človeka, ktorému ju pošleš, i komunitné a poradenské centrum PRIZMA. Výťažok z kampane totiž putuje práve na podporu jeho činnosti, keďže je momentálne jediným poradenským centrom pre LGBT+ ľudí a ich blízkych na Slovensku.

Dúhová valentínka je pohľadnica, ktorú sme vytvorili v spolupráci so slovenskými umelcami a umelkyňami. Vychytený maliar Andrej Dúbravský, oceňovaný grafik a ilustrátor Adrián Macho, píšuca kolážistka Mirka Pjontek, svieže Kundy Crew či umelci z našej komunity @hooboyitsme a Jihyun Khang.

OBJEDNANIE DÚHOVEJ VALENTÍNKY

Ako to funguje? Vyberieš si motív, ktorý sa ti páči, napíšeš odkaz, ktorý chceš odoslať, vyplníš adresu, komu máme valentínku zaslať a pošleš dar na chod PRIZMY. My potom dúhovú valentínku vypíšeme, zabalíme a zašleme tak, aby prišla ešte 12. 2. (pokiaľ sa bude posielať v rámci Slovenska). 

Ak chceš valentínku poslať sám/sama, môžeš si objednať sadu 6 valentínok s jedným motívom alebo mix všetkých motívov. V takom prípade ti valentínky pošleme čo najskôr, aby si ich stihla darovať sama/sám.

CHCEM SI OBJEDNAŤ VALENTÍNKU.