Tipy na LGBT+ podujatia

O všetkých farbách života v Pestrom podcaste

Máme pre vás tip na ďalší zaujímavý podcast, ktorý sa venuje aj LGBT+ téme. Dostal názov Pestrý podcast a stoja za nim právnička Lucia Plaváková a teológ Ondrej Prostredník. Lucia pomáha v inPoradni, kde poskytuje bezplatné právne poradenstvo LGBT+ ľuďom. Téma sa jej aj osobne dotýka. Žije s partnerkou a spolu vychovávajú dieťa. Ondrej je taktiež dlhoročný podporovateľ dúhových rodín. Mnohí a mnohé ho možno poznáte osobne z PRIDE Košice, kde vystúpil s prejavom a viedol aj bohoslužbu.

„Máme ambíciu a chuť približovať a sprostredkovávať pestrosť sveta a životných príbehov ľudí, ktorí žijú okolo nás. Krásu a hodnotu života totiž vidíme práve v rozmanitosti a v ochote rozdávať a prijímať to, čo každého z nás obohacuje. V tom vidíme aj dôležitý základ našej spoločnosti, aby bola bezpečným a prijímajúcim prostredím pre každého bez rozdielu,“ vysvetlil Ondrej, prečo sa pustili do podcastu.

Majú za sebou už tri epizódy. V úvodnej hovorili aj o tom, ako naše životy ovplyvnila súčasná korona kríza. Druhú časť venovali ohrozeniam základných práv a slobôd v súčasnej kríze. V tretej epizóde si všímajú vplyv krízy na práva žien, špeciálne reprodukčné práva a dodržiavanie práv rodičiek v ohrození ako aj zhoršenie situácie žien zažívajúcich násilie. Aktuálne pripravujú štvrtú časť, v ktorej budú hovoriť o dopadoch krízy na práva detí a rodín.

Viac informácií nájdete na webe Pestrého podcastu.