Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Slovenská Tepláreň v každom kúte Slovenska. Aj na východe!

Mesiac po útoku na Zámockej sa desiatky umelcov, umelkýň a kapiel sa uprostred novembra spoja v kluboch po celom Slovensku v rámci podujatia Slovenská Tepláreň. Cieľom spoločnej iniciatívy Festivalu Pohoda, Romana Samotného z Teplárne a ďalších partnerov je vyjadriť spolupatričnosť rodine a blízkym Matúša a Juraja, ktorí boli zavraždení z nenávisti v bratislavskom bare Tepláreň; ako aj podporu LGBTI+ ľuďom. Podujatia odštartujú už 12. novembra! Nebudú medzi nimi chýbať ani mestá na východnom Slovensku.

Slovenská Tepláreň: Koncert pre Matúša a Juraja na Zámockej

Slovenská Tepláreň symbolicky odštartuje koncertom slovenských kapiel a hudobníkov Bez ladu a skladu, Ero, Meowlau X Val, FVLCRVM a Transmisia práve pred barom Tepláreň v sobotu o 17:00 na Zámockej ulici v Bratislave.  “Koncertom na Zámockej si chceme pripomenúť našich priateľov Juraja a  Matúša. Chceme tiež pripomenúť, aké činy a slová dláždili cestu k teroristickému činu, ktorý ich pripravil o život. Zhromaždením však chceme tiež zdôrazniť, že každý a každá z nás môže prispieť k tomu, aby sa táto situácia neopakovala. Spolu dokážeme zmeniť Slovensko na krajinu, kde je základnou hodnotou úcta k životu všetkých z nás,” reaguje Roman Samotný.

Viac informácií v udalosti: https://fb.me/e/34yDN64sp

Slovenská Tepláreň aj na východe Slovenskačakajú na vás diskusie, koncerty a drag show

Sériu koncertov a kultúrnych podujatí pre Matúša a Juraja podporilo mnoho umelkýň, umelcov a podnikov aj na východnom Slovensku. Kalendár akcií, mapku zúčastnených podnikov a priestorov, súpis všetkých eventov či umelkýň a umelcov si viete pozrieť na oficiálnej stránke www.slovenskateplareň.sk.

Kalendár akcií sa zapĺňa postupne a každým dňom pribúdajú ďalšie a ďalšie udalosti. Z tých, ktoré sa konajú v Prešovskom či Košickom kraji, tam momentálne nájdete nasledovné:

12.11. Slovenská Tepláreň v Tabačke a tanečná inscenácia v Štátnom divadle

12.11. sa v Košiciach v priestoroch Tabačka Kulturfabrik môžete tešiť na pestrí program, ktorý odštartuje v sobotu od 18:00 a potiahne sa až do nedeľného rána. Program podujatia zahŕňa diskusiu, skupinu Kurkus, hudobníka Mishino, drag house – House of Elisabeth, a DJ Ivanhoe. Viac o akcii: https://www.tabacka.sk/program/slovenska-teplaren-v-tabacke/

12.11. Štátne divadlo Košice pozýva na inscenáciu Extáza / Obrazy o nej. Toto tanečné dielo  vychádza z fenoménu  ženského tela a jeho zázračných premien.  Prekračovanie hraníc, zmenený stav vedomia, strata kontroly, eufória, stav blaženosti. Viac na stránke: https://www.sdke.sk/sk/balet/andrej-petrovic-vladislav-sarissky-extaza-obrazy-o-nej

17. 11. Koncert ADONXS v Kasárňach

17.11. si v košických Kasárňach/Kulturparku o 20:00 nenechajte ujsť koncert, ako súčasť ADONXS tour 2022, víťaza poslednej česko-slovenskej SuperStar – Adama Pavlovčina. Vstupenky nájdete na: https://vstupenky.maxiticket.sk/adonxs-tour-2022-adam-pavlovcin-kosice

18.11. Slovenská Tepláreň v Prešove aj Bardejove

V piatok 18.11. vás klub Stromoradie v Prešové pozýva na koncert, na ktorom zahrajú: Edo Klena, Rasťo Kotál, Džumelec
Vstupné dobrovoľné.Viac v udalosti: https://fb.me/e/2TtWM8Lle

Aj Bašta v Bardejove sa pridáva k výzve SLOVENSKÁ TEPLÁREŇ. O úvod celého večera, venovaného Teplárni sa vo svojej Talk show postarajú Daniel Baláž a Pavol Hubinák z Rádia FM🎙 a večer bude pokračovať koncertom Veneer a Autumnist. Viac v udalosti: https://fb.me/e/2hXrKGf9c

19. 11. Premiéra filmu v Prešove

19.11. vo Wave~Centre nezávislej kultúry v Prešove sa o 19:00 uskutoční premiéra filmu z dokusérie ŠtB: Prísne tajné o prenikaní západných spravodajských služieb do ŠtB, po ktorom bude nasledovať diskusia. Vstup na film je voľný.

Po premietaní a diskusii bude nasledovať od 20:30 kapela Drť, ktorej album Puntičkár si, vytvorený zhudobnením rozhovoru bývalého šéfa ŠtB generála Alojza Lorenca, vyslúžil nomináciu na Radio Head Awards.

Predpredaj lístkov: https://www.wave.sk/event/1735-slovenska-teplaren-drt-stb-prisne-tajne-premiera-diskusia

19. 11. Experimentálny rap v Artforum Košice

19.11. Pozývame vás na koncert P/\ST Praha v sobotu 19.11. od 20:00 do košického Artfora na Hlavnú ulicu. Experimentálny rap s presahom do tvrdej elektroniky, temné texty, divadlo, show! Nedá sa to popísať, treba to zažiť. Viac info v udalosti: https://fb.me/e/3ERrEjccO

19.11. Slovenská tepláreň v Pokhoi v Košiciach

Do iniciatívy Slovenská Tepláreň sa tak ako dalšie podniky a cluby v Čechách a na Slovensku, pripája aj košický POKHOI, kde nenávisť a strach z nepoznaného nikdy nemali svoje miesto. V Pokhoi sa budú točiť platne v réžii selektorov a veteránov
z @labellrecords a @pokhoi a hosťom večera bude DJ FUNES so svojím tématickym setom, ktorý nenechá žiadne srdce chladným.

19. 11. Slovenská tepláreň vo Vinohrade

19.11. sa pridá k Slovenskej Teplárni pridá aj Tatranský Vinohrad v Tatranskej Lomnici, kde zahrajú chalani z Nu Spirit baru Thomas Tracy a Tasun. Viac v udalosti: https://fb.me/e/2nrpaPJ2y

26.11. Dušan Vlk a Kovošrot a Queer mobilizácia v Liptovskom Mikuláši

Diera do sveta v Liptovskom Mikuláši Vás na ďalšie z podujatí v rámci iniciatívy Slovenská Tepláreň: Dušan Vlk a Kovošrot + Queer mobilizácia, ktoré sa uskutoční 26.11. v priestoroch Diery do sveta Liptovskom Mikuláši.

Ďalšie podniky a priestory nachádzajúce sa v Prešovskom a Košickom kraji, ktoré sa zapojili do Slovenskej Teplárne nájdete aj www.slovenskateplaren.sk:

  • Colloseum – Košice
  • Kino Úsmev – Košice
  • Kláštor – Rožňava
  • Lokál – Prešov
  • Tatranský vinohrad – Tatranská Lomnica
  • Pokhoi – Košice
  • OhniskO Fire Dining & Brew Bar – Košice
  • Holičstvo – Svidník

Staň sa súčasťou podujatí Slovenská Tepláreň! Hľadáme brigádnikov a brigádničky v mestách po celom Slovensku.

Hľadáme brigádnikov a brigádničky v mestách po celom Slovensku, ktorí/é by na podujatiach Slovenská Tepláreň ponúkali dúhove stužky, vlajky a odznaky v PRIDE Košice “Queer shope“ a zbierali by podpisy na petíciu “Ide nám o život“. 

Záujemcovia a záujemkyne podíšu zmluvu s neziskovou organizáciou Saplinq o.z., dostanú zaučenie a odmenu 5eur na hodinu. Pracovný čas je rôzny podľa podujatia, a pohybuje sa od 2hod – 5hod vo večerných hodinách. 

V prípade záujmu vyplňte dotazník: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfVJZo869yhiTvz1UO_iYv7JKwugkNlMcjc_Mb0imyhu-qFRg/viewform

Po vyplnení dotazníku Vám zašleme konkrétne podujatie, adresu a viac informácií. Osobné informácie budú použité len v rámci neziskovej organizácie Saplinq o.z., na kontaktovanie záujemcov/záujemkyne a nebudú zverejňované verejne.