Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Za každým silným príbehom stojí ešte silnejší človek, ktorý ho prežil

Vo februári vycestovala päťčlenná výprava organizácie Saplinq na týždeň do Slovinska. Účastníctvo zo Slovenska sa zúčastnilo mládežníckej výmeny s názvom „Storytelling“, do ktorej je zapojená aj slovinská organizácia Ljubljana Pride Association.

Svoju cestu začali v Ľubľane, kde strávili deň návštevou karnevalu, popozerali si autonómne kultúrne centrum Metelkova, ktoré je kvír ľuďom veľmi známe, a múzeum súčasného umenia.

Ďalší deň pokračovali do mestečka Brežice, ktoré leží na hraniciach s Chorvátskom. Tam strávili s kvír ľuďmi z Macedónska a Slovinska päť kreatívnych dní, počas ktorých sa učili základy písania príbehov, práce s digitálnymi nástrojmi a tiež to, ako reflektovať vlastné ja pomocou prostriedkov neformálneho vzdelávania.

Výsledkom mládežníckej výmeny bola aj prezentácia vlastných príbehov s možnosťou spracovania do digitálnej podoby, ktorá je vhodná na vzdelávacie účely pre školy a rôzne komunity.

Čo o mládežníckej výmene hovorí samotné účastníctvo?

Zaujímajú ťa vzdelávacie aktivity? Sleduj Saplinq na Facebooku a Instagrame. Tam sa vždy dozvieš najčerstvejšie informácie o nadchádzajúcich vzdelávacích programoch a aj o tom, ako sa na ne prihlásiť.