Trends

Za každým silným príbehom stojí ešte silnejší človek, ktorý ho prežil

Vo februári vycestovala päťčlenná výprava organizácie Saplinq na týždeň do Slovinska. Účastníctvo zo Slovenska sa zúčastnilo mládežníckej výmeny s názvom „Storytelling“, do ktorej je zapojená aj slovinská organizácia Ljubljana Pride Association.

Svoju cestu začali v Ľubľane, kde strávili deň návštevou karnevalu, popozerali si autonómne kultúrne centrum Metelkova, ktoré je kvír ľuďom veľmi známe, a múzeum súčasného umenia.

Ďalší deň pokračovali do mestečka Brežice, ktoré leží na hraniciach s Chorvátskom. Tam strávili s kvír ľuďmi z Macedónska a Slovinska päť kreatívnych dní, počas ktorých sa učili základy písania príbehov, práce s digitálnymi nástrojmi a tiež to, ako reflektovať vlastné ja pomocou prostriedkov neformálneho vzdelávania.

Výsledkom mládežníckej výmeny bola aj prezentácia vlastných príbehov s možnosťou spracovania do digitálnej podoby, ktorá je vhodná na vzdelávacie účely pre školy a rôzne komunity.

Čo o mládežníckej výmene hovorí samotné účastníctvo?

Zaujímajú ťa vzdelávacie aktivity? Sleduj Saplinq na Facebooku a Instagrame. Tam sa vždy dozvieš najčerstvejšie informácie o nadchádzajúcich vzdelávacích programoch a aj o tom, ako sa na ne prihlásiť.