Nemecký parlament v máji prijal zákon, ktorý zakazuje takzvanú „konverznú terapiu“ pre mladých LGBT+ ľudí.  Cieľom zákona je zastaviť nebezpečné skupiny, ktoré ľuďom mladším ako 18 rokov ponúkajú údajnú zmenu sexuálnej orientácie. Maloleté osoby tak nebudú môcť podstúpiť lekárske zásahy určené na zmenu alebo potlačenie ich sexuálnej orientácie alebo rodovej identity. Za porušenie zákona hrozí jednotlivcom pokuta do 30 000 eur a jeden rok odňatia slobody. 

Trestu sa nevyhnú ani rodičia a zákonní zástupcovia, ktorí by sa pokúsili svoje deti prinútiť podstúpiť konverznú terapiu pod nátlakom. Toto sú pre nemeckú queer mládež skvelé správy.

Pri „konverznej terapii“ sa totiž neraz využíva hypnóza a neľudské metódy, akými sú elektrošoky. Podľa mnohých výskumov môže terapia viesť k depresiám a zvýšenému riziku samovraždy. Odborná verejnosť zároveň upozorňuje, že slovo „terapia“ je v tomto prípade zavádzajúce, pretože tieto metódy nemajú žiaden vedecký základ.

___________

Páčil sa vám tento príspevok? Prečítajte si aj dobré správy z Kostariky alebo príbeh coming outu Košičana Denisa

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!