Tipy na LGBT+ podujatia

Teplá vlna prišla s dúhovým cvičením

lukáš zahy

V rámci projektu Teplá vlna spustili online seriál komunitných cvičení s názvom Zahrejte sa so Zahym. Lektorom je tanečník a performer Lukáš Zahy, ktorého príbeh sme vám priniesli aj na webe PRIDE Košice.

„Coming out je náročná skúsenosť pre každého geja, lesbu, bisexuálneho človeka, pre trans chlapcov a trans dievčatá ako aj pre rodovo nebinárnych ľudí. Pochybnosti, neistota, strach sa striedajú s túžbou, zvedavosťou a hladom po informáciách. K tomu potrebujete pokoj a čas. Naladiť sa na hľadanie pre vás vhodných riešení vám môže pomôcť naša queer abeceda cvikov,“ píšu tvorcovia v popiske k videu. Inšpirovali sa jógou, ale spravili ju o čosi viac uletenou, známe cviky obohatili o dúhu, jednorožce a Madonu a vytvorili jedinečný spôsob, ako si ponaťahovať svaly a zároveň nájsť svoju silu.

Úvodné foto: Jakub Kováč

___

Zaujal vás článok? Pozrite si aj ďalšie Tipy na LGBT+ podujatia. Ak by ste nás chceli podporiť pri tvorbe teplého magazínu, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!