Teplé správy

LGBT+ páry, o ktorých chceme počuť viac (diel č. 1)

lesby

Láska je krásna vec – teší nás, obohacuje, pomáha nám prežiť ťažké chvíle a užiť si tie pekné. Okrem toho je láska, respektíve zamilovaní ľudia a slávne páry, obľúbenou témou diskusie a záujmu médií. A keďže v dnešných komplikovaných časoch by asi každý a každá z nás zniesli o trochu viac radosti, prinášame vám minisériu venovanú slávnym LGBT+ párom. Ponorte sa s nami na chvíľku do dúhovej rozprávky a spravme tieto zvláštne dni trochu viac queer.

Sarah Paulson a Holland Taylor sú nielen krásny lesbický pár, ale zároveň je medzi nimi pomerne vysoký vekový rozdiel. Hviezda American Horror Story prvýkrát stretla svoju polovičku v roku 2005 a randiť začali o 10 rokov neskôr, o ich vzťahu však začali verejne hovoriť až o niekoľko rokov. Keďže Taylorová je od svojej partnerky o 32 rokov staršia, nechceli informáciou o ich spolužití burcovať bulvárne médiá.

„Stretli sme sa v čase, keď som bola vo vzťahu s niekým iným… a potom sa to stalo. Obe sme robili niečo pre organizáciu, v ktorej pracovala naša spoločná priateľka, a následne sme sa začali sledovať na Twitteri,“ povedala Sarah v televíznom rozhovore s Andym Cohenom. 

Svojou súčasnou partnerkou bola unesená od prvého okamihu a hovorí, že Holland je „pravdepodobne najkrajšia žena, akú kedy stretla“. Pár sa prvýkrát na verejnosti ukázal v decembri 2015 na premiére muzikálu Škola rocku a odvtedy svoju lásku verejne deklarovali už veľakrát.

Ako dokazuje aj táto fotografia z bežného dňa v New Yorku, Sarah a Holland sú úplne normálni ľudia, žijúci svoj život tak, ako akýkoľvek iný pár. „Nechcem, aby ma definovalo to, s kým zdieľam posteľ, domov a svoju dušu,“ povedala v roku 2018 Sarah.

„Moje životné voľby boli nekonvenčné, ale to je výhradne moja vec. Chcem žiť zodpovedne a pravdivo bez toho, aby som sa musela skrývať. Je to však komplikované, pretože na tomto svete je veľa nenávisti. Ale treba ‚normalizovať‘ veci, ktoré niektorí ľudia nevnímajú ako normálne a bežné. Náš vzťah je do istej miery zosobnením rizika a nádeje. Možno je v tom dokonca trochu odvahy a naše rozhodnutie by mohlo povzbudiť ďalších ľudí, aby aj oni urobili odvážne rozhodnutie, ak po ňom túžia. Čo viac k tomu dodať? Ľúbime sa.“

Čo si o veľkom vekovom rozdiele v páre myslíte vy? Máte so životom so starším alebo mladším partnerom či partnerkou osobnú skúsenosť? Napíšte nám.

Ďalší príbeh lásky, tentoraz z Veľkej Británie, vám prinesieme už čoskoro.

Text: Daniela Mužíková

Úvodné foto: Nicholas Hunt

Ak by ste nás chceli podporiť pri tvorbe teplého magazínu, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!