Teplé správy

Smithers zo Simpsonovcov konečne našiel lásku

gay pár

Waylon Smithers Jr, verný asistent miliardára Montgomeryho Burnsa, konečne nájde lásku v prelomovej epizóde Simpsonovcov.

Postava mala svoj coming-out v roku 2016. Pár dní späť sa však opäť stal Smithers stredobodom pozornosti, keď sa okolo neho točila epízóda plná gejskej romantiky.

Jej názov znel v preklade Portrét sluhu v plameňoch (zrejme ako odkaz na známu francúzsku lesbickú drámu). Scenár k epizóde napísal dlhoročný scenárista seriálu Rob LaZebnik a jeho syn Johnny LaZebnik. Obaja stáli aj za časťou o Smithersovom coming-oute. 

„Som z tejto epizódy nadšený. Aby som toho neprezradil príliš veľa, poviem len, že v nej budeme mať možnosť vidieť začiatok, stred a otázny koniec homosexuálneho vzťahu so všetkým, čo k nemu patrí – ako teplí ľudia randia, ako sa stretávajú, aké to pre nich je,“ prezradil Johnny LaZebnik pre New York Post. 

Smithersovým novým priateľom je módny magnát Michael De Graaf, ktorého dabuje Victor Garber. Sám sa hlási k dúhovej komunite a pre New York Post povedal, že je rozhodne dôležité, aby boli tieto príbehy akceptované. Pričom dodal, že zakaždým, keď hrá homosexuálnu postavu, tak muto prináša zvláštne pocity, ktoré mával ešte ako mladý herec, keď sa bál žiť otvorene ako gej.

Text: Daniela Stela Mrázová

Titulné foto: CNN.com