Tipy na LGBT+ podujatia

Na Slovensku máme aj LGBT+ športový klub

Lotosové kvety

Volá sa Lotosové kvety a funguje v Bratislave. Vznikol už v roku 2011, čiže má za sebou množstvo tréningov a dokonca aj medaile z teplých medzinárodných turnajov. Ako píšu na svojom webe, začalo sa to celé veľmi jednoducho: „Najprv sme boli dvaja. Ľubo a Ľubo. Mali sme radi šport, najmä volejbal. Nebavili nás možnosti gay komunity v Bratislave, tak sme sa rozhodli hrať volejbal. Gay volejbal. A zistili sme, že nie sme sami…

K volejbalovým tréningom sa neskôr pridal aj florbal a bedminton. V súčasnosti robia Lotosové kvety aj pravidelné bežecké tréningy. Cieľom klubu však nebol len šport, ale chceli zároveň aj vytvoriť bezpečný priestor, kde sa LGBT+ ľudia môžu zoznámiť a budovať priateľstvá. K pravidelným tréningom patria aj stretnutia mimo telocvične, turistika, opekačky a podobne.

Klub okrem toho aj reprezentuje Slovensko na medzinárodných turnajoch pre LGBT+ komunitu. Súťažili a zbierali medaile na podujatiach vo Viedni, Krakove, Barcelone, Paríži, Prahe a ďalších mestách. Dokonca robia od roku 2012 veľký turnaj aj v Bratislave. Volá sa Lotos Cup a každú jeseň pritiahne účastníkov a účastníčky z celej Európy.

Tých aktivít majú však „Lotosky“ oveľa viac. Sledujte ich Facebook alebo Instagram. A možno niekoho z Košíc tak inšpirujú k založeniu podobného športového klubu na východnom Slovensku.

https://www.instagram.com/p/B1gVNq9IGMD/

___

Ak by ste nás chceli podporiť pri písaní ďalších článkov, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!