Tipy na LGBT+ podujatia

Dúhový PRIDE Bratislava zverejnil sprievodné podujatia

Dúhový PRIDE Bratislava

Bratislavu čaká dúhový týždeň. Od pondelka 20. júla si budete môcť vyberať z množstva LGBT+ podujatí. To všetko vyvrcholí v sobotu 25. 7., kedy je v pláne Dúhový PRIDE Bratislava. Pre obmedzenia okolo korony síce pochod nebude, no organizátorky a organizátori pripravili na večer livestream, kde vystúpia kapely a budú príhovory známych osobností.

Podľa zverejnených udalostí na Facebooku to vyzerá na bohatý a inšpirujúci PRIDE týždeň. Na svoje si prídu fanúšikovia umenia: v programe je večer s poéziou queer básnikov a poetiek z Česka a zo Slovenska, premietanie krátkych filmov Filmového festivalu inakosti aj divadelného hra Rukojemníci. Bude sa aj diskutovať o mladej queer generácii.

Ak by ste sa chceli skôr zabávať, tak si môžete užiť vystúpenia na Tep La Ren Cabarete. Alebo sa ísť vytancovať na Tutti Frutti Pride či na Dúhový PRIDE party. Tá bude po online prenose v troch kluboch v centre Bratislavy: Fuga, Bohéma, Wax. Hrať bude dokonca aj MC Erik.

Postupne pribúdajú ďalšie podujatia, tak odporúčame sledovať Facebook Dúhového PRIDE Bratislava.

Foto: Jakub Kováč

___

Chceli by ste vedieť o ďalších LGBT+ akciách na Slovensku? Sledujte rubriku Tipy na LGBT+ podujatia. Ak by ste nás chceli podporiť pri písaní ďalších článkov, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!