Tipy na LGBT+ podujatia

Dúhové rodiny aj homofóbia v športe, tento týždeň až 4 LGBT+ online diskusie

Dúhové rodiny

Tento týždeň bude bohatý na online diskusie, ktoré sa venujú queer témam. Priamo u seba doma môžete sledovať až štyri online debaty. Prinášame vám prehľad, čo a kedy uvidíte.

Pondelok 19. 10.

Vykopnime homofóbiu a rasizmus! #fvh2020

Online diskusia o homofóbii a coming oute v športe s premiérou dokumentu o tanečnej performance Jozefa Vaľa s názvom Coming Out, ktorá rozpráva o gejoch a futbale a hľadá odpoveď na otázky: “Prečo futbalista musí mať manželku a deti? Prečo by nemohol mať priateľa?”

Utorok 20. 10.

Dúhové rodiny: všetko čo ste chceli vedieť a báli ste sa opýtať

Neformálna diskusia s LGBTI rodičmi prinesie náhľad do života dúhových rodín na Slovensku. Ako vyzerajú rôzne formy dúhových rodín? Ako si založiť rodinu s deťmi – keď sme pár rovnakého pohlavia, keď som single…? Ako vyzerá každodenný život dúhových rodín a v čom sú vôbec dúhové rodiny iné od ostatných? Ako vnímajú svoje rodiny deti, ktoré v nich vyrastajú? Ako ich vníma okolie?

Piatok 23. 10.

Prezentácia LGBTI športového klubu Lotosové kvety

Lotosové kvety sú prvým a zatiaľ jediným oficiálnym športovým klubom na slovenskej LGBT+ scéne. Začali s volejbalom ešte v roku 2011, no v súčasnosti robia pravidelne už aj florbal, beh a bedminton. Športovci a športovkyne klubu sa zúčastňujú viacerých súťaží či turnajov doma aj v zahraničí. V livestreane predstavia činnosť klubu, úspechy aj plány.

Nedeľa 25. 10.

Filmový festival inakosti – spoznajte zákulisie a tím festivalu

Ako vyzerá zákulisie Filmového festivalu inakosti? Čo všetko obnášajú prípravy takéhoto podujatia? A kto stojí za festivalom? Vďaka neformálnej online diskusii budete môcť spoznať festival aj z druhej strany. Dozviete sa viac o tom, ako a kto vyberá filmy a ktoré snímky prirástli festivalovému tímu najviac k srdcu. V diskusií zaznejú aj pikošky z minulosti a tiež plány do budúcnosti.

___

Zaujal vás článok? Pozrite si aj ďalšie Tipy na LGBT+ podujatia. Ak by ste nás chceli podporiť pri tvorbe teplého magazínu, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!