Tipy na LGBT+ podujatia

Futbal a LGBT+ ľudia? Aj tieto dva svety idú k sebe

gay sport košice

Najmä mnohí chalani z LGBT+ komunity nespomínajú radi na hodiny telesnej a povinný futbal. Problémom nebol ani tak samotný šport ako časté posmešky, keď pri hre neukázali dostatok „mužnosti“.

Svet športu sa posledné roky mení, snaží byť priateľským aj voči LGBTI komunite, rovnako aj voči ľuďom rôznej farby pleti. Vplyvným iniciátorom týchto zmien je medzinárodná iniciatíva FARE bojujúca proti homofóbii a rasizmu vo futbale, či už ide o zápasy profesionálov alebo amatérskych hráčov a hráčok.

Do programu Futbalom proti homofóbii a rasizmu sme sa zapojili aj my. Veríme, že aj populárny futbal môže byť inšpiráciou pri odstraňovaní diskriminácie a predsudkov na základe sexuálnej orientácie a rodovej identity.

Týždne #FootballPeople sú najväčšou kampaňou za spoločenské zmeny a rozmanitosť vo futbale. Počas dvojtýždňového obdobia sa zapojí a zúčastní viac ako 150 000 ľudí vo viac ako 50 krajinách.

Ak vás téma zaujala, tak vám odporúčame online diskusiu Vykopnime homofóbiu a rasizmus, ktorá bude v pondelok 19. 10. o 18.30. Súčasťou bude aj premiéra dokumentu o tanečnom predstavení Jozefa Vaľa s názvom Coming Out. Jeho performace rozpráva o gejoch a futbale a hľadá odpoveď na otázky: “Prečo futbalista musí mať manželku a deti? Prečo by nemohol mať priateľa?”

 #fvh2020 #Football

Foto: Farenet.org

___

Zaujal vás článok? Pozrite si aj ďalšie Tipy na LGBT+ podujatia. Ak by ste nás chceli podporiť pri tvorbe teplého magazínu, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!