Novinky PRIDE Košice

Láska má mnoho podôb! Vyjadri tú svoju Dúhovou valentínkou

dúhová valentínka

Sviatok lásky už dávno nie je „len“ sviatkom zaľúbených v tej tradičnej heteronormatívnej podobe. Veď predsa láska je tu pre všetkých a všetci/ky si ju zaslúžime. 

Šírme preto na Valentína vďaku, ocenenie a lásku v jej rozmanitých podobách. Jednou z možností je darovať vašim najbližším Dúhovú valentínku. Dobrý skutok tak spravíš dvakrát, vyjadríš lásku a vďaku a zároveň podporíš činnosť komunitného centra PRIZMA.

Rodičia, mamy a otcovia, ktorí vás podporujú, milujú a prijímajú vás takých a také, aké/í ste. Zavďačte sa im valentínkou, pretože práve ich láska je dôležitá. 

Priatelia a priateľky, ktorí vás podržali v ťažkých chvíľach, s ktorými sa môžete len tak jednoducho smiať a cítiť sa dobre,  a vaša komunita, ktorá pre vás predstavuje bezpečný priestor. Valentínku môžete darovať aj svojej partnerke alebo partnerovi a prejaviť tak svoju lásku, nech má akúkoľvek farebnosť. 

Či pani učiteľke/učiteľovi, šéfovi/šéfke, starým rodičom, obľúbenému predajcovi/predajkyni Nota Bene, jednoducho ľuďom, ktorí pre vás niečo znamenajú. Zdieľajme lásku a spolupatričnosť, buďme tu pre seba navzájom. 

Aj tento rok vám ponúkneme niekoľko dúhových valentínok, ktorých motívy nám venovali umelkyne a umelci. Motívy predstavujú najrôznejšie formy a kombinácie lásky a jednu špeciálnu pre dokreslenie vašej vlastnej podoby lásky. 

Keďže máme na srdci aj bezpečnosť a pohodlie našich podporovateliek/ľov, môžete si objednať valentínku, ktorú vo vašom mene odošleme aj so želaným odkazom. Samozrejme v diskrétnej obálke, aby tvoj odkaz videla len adresátka či adresát.

Ako to funguje? Vyberieš si motív, ktorý sa ti páči, napíšeš odkaz, ktorý chceš odoslať, vyplníš adresu, kam máme valentínku zaslať a pošleš dar na chod centra PRIZMA. My potom dúhovú valentínku vypíšeme, zabalíme a odošleme tak, aby prišla do 14. 2. Ak chceš valentínku poslať sám/sama, môžeš si objednať sadu 6 valentínok s rôznymi motívmi. V takom prípade ti valentínku pošleme čo najskôr, aby si ich stih/la darovať sám/sama. Takisto je tu ešte možnosť objednať si mix minuloročných unikátnych motívov.  

Vždy na Valentína myslíme na to, že by to nemal byť len komerčný sviatok nákupov, ale aj príležitosť podeliť sa a obdarovať tých a tie, ktoré to potrebujú. Dúhová valentínka preto poteší hneď dva krát: výťažok opäť venujeme na komunitné a poradenské centrum PRIZMA a dôležitú podporu, ktorú poskytuje queer ľuďom z Košíc a širokého okolia. Aktuálne je to jediné poradenské centrum, ktoré poskytuje poradenstvo trans ľuďom.