Teplé správy

Gejská svadba už aj v Antarktíde

gay pár

Ani treskúci mráz nezastavil gejský pár, aby si povedal svoje zamilované „áno“ na Britskom antarktickom území. Stephen Carpenter a Eric Bourne sa zobrali koncom apríla na palube lode, na ktorej v súčasnosti pracujú ako stewardi. 

„Antarktída je také neuveriteľné miesto,“ povedal Stephen pre BBC. „Sme spolu 20 rokov, ale až teraz sme boli obaja spolu na Antarktíde, zdalo sa nám to ako ideálne miesto na to, aby sme sa konečne vzali.” Súradnice miesta, kde prebehla svadba, si čerství manželia nechať vyryť do ich prsteňov.

Svoj špeciálny deň zdieľali s 30-člennou posádkou na novej britskej polárnej lodi. Svadobný obrad vykonal jej kapitán Will Whatley. „Bolo mi cťou viesť svadobný obrad Erica a Steva,” prezradil s dojatím. Podporu celej posádky lode si mladomanželia veľmi vážia.

Po ceremoniáli nasledovali prejavy členov posádky, čítanie blahoželaní a prípitky spolu so živou hudbou vrátane piesní v podaní lodného lekára. Svadobná hostina so všetkými zamestnancami výskumnej stanice sa uskutoční, až keď sa loď 8. mája vráti na poslednú zastávku. Tým sa však svadobné oslavy nakončia. Pár plánuje koncom tohto roka ešte jednu párty a to pre rodinu a priateľov v Španielsku, kde v súčasnosti Eric žije, tam už očakávajú priaznivejšie počasie na večierok.

Text: Daniela Stela Mrázová

Titulné foto: Rich Turner