Novinky PRIDE Košice

Košické podniky: Máme pre vás tipy, kam radi chodia LGBT+ ľudia

PRIDE Košice 2019

Skúšali ste si niekedy googliť podniky vo vašom okolí, ktoré sú priateľské k LGBT+ ľuďom? Internet je plný tipov na dovolenkové destinácie či veľké kluby, kde sa dobre cíti aj teplá komunita. Čím menšie je však mesto, v ktorom žijete, alebo do ktorého ste sa vybrali na dovolenku, tým ťažšie je nájsť tipy na dúhové priestory v ňom.

Košice rozhodne nie sú malé mesto a poskytujú mnoho možností, kam za zábavou. Na dverách podnikov však nenarazíte na dúhovú vlajku, ktorá by dala jasný signál, akého prijatia sa vám dostane od personálu či klientely. Preto sme pre vás pripravili krátky zoznam LGBT+ priateľských barov, kaviarní a priestorov v Košiciach, ktoré vám radi otvoria svoje dvere bez ohľadu na to, kým ste a koho milujete.

Tabačka Kulturfabrik

Tabačka je (obrazne aj doslovne) otvoreným priestorom, ktorý môžete navštíviť, keď máte chuť na koncert, divadlo, film, party alebo na drink s kamarátmi a kamarátkami. Tento kreatívny priestor v centre Košíc (Gorkého 2) pravidelne hostí nielen kultúrne podujatia, ale aj jazykové kaviarne, diskusie a tiež veľkú časť sprievodných podujati PRIDE Košice. Je teda jedno, či ste gay, lesba, bi alebo trans, v Tabačke môžete byť sami sebou a cítiť sa bezpečne a dobre.

PRIDE Košice 2019

Kino Úsmev

Kino Úsmev je retro miesto, ktoré prevádzkujú a navštevujú ľudia s moderným myslením. Priestor kina a výborného baru, ktorý k nemu patrí, hostil v minulosti nejedno queer podujatie. Ak ste z LGBT+ komunity a hľadáte podnik na rande, Kino Úsmev je to miesto, kam ísť. 

PS: Kino Úsmev prvýkrát otvorilo svoje brány v roku 1929. Myslíte, že 100 rokov od jeho otvorenia budeme môcť v jeho priestoroch konečne oslavovať rovnosť LGBT+ a hetero ľudí? Svadobná oslava v týchto čarovných priestoroch by mohla byť nesmierne štýlová.

https://www.instagram.com/p/B1_pu-UoOxJ/

FEST bar

Priamo na Hlavnej v úplnom centre môžete stretnúť LGBT+ ľudí v priateľskom FEST bare. Toto miesto sa teší veľkej obľube a možno práve tam spoznáte svoju lásku. Alebo aspoň preberiete s blízkymi aktuálne klebety. Majú aj letnú terasu kúsok od Urbanovej veže, pravidelne tam hrá aj DJ. A ako píšu na svojom Facebooku, je to miesto, kde sa každý nájde.

https://www.instagram.com/p/BxNMyqqhQWe/

Collosseum

Tento undergroundový klub si zažil svoje a mnohí a mnohé z nás sme si pravdepodobne v jeho priestoroch tiež zažili svoje. Klub sa dnes s ohľadom na krízu COVID-19 potýka s vážnymi problémami, no jeho prevádzkovatelia sa nevzdávajú a pokúšajú sa ho udržať pri živote. Colloseum je, a ako dúfame, ešte dlho bude priestorom, kde sa podľa mnohých našich priateľov a priateliek môžu ľudia cítiť bezpečne a dobre bez ohľadu na to, kým sú, s kým sú alebo čo majú na sebe. Na bare stretnete punkáčov, metalistky a ľudí všetkých farieb vlasov, rôznych odtieňov pokožky a širokého hudobného vkusu. Stačí otvoriť hlavu a vstúpiť.

Ďalšie LGBT+ priateľské miesta, kde sa v Košiciach určite oplatí zájsť?

Aj napriek tomu, že do mesta chodíme radi a často, niektoré miesta poznáme iba z počutia, preto by sme sa chceli spýtať aj vás, aké miesta v Košiciach a okolí navštevujete a považujete za priateľské ku queer ľuďom. Napíšte nám komentár alebo správu na Facebooku a pomôžte nám obohatiť zoznam dúhových miest v Košiciach. Ďakujeme!

___

Ak by ste nás chceli podporiť pri písaní ďalších článkov, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!