Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kam vyraziť na PRIDE? Máme pre vás prehľad, kedy budú dúhové festivaly na Slovensku a v okolitých krajinách

Letná sezóna nás napĺňa dobrou náladou nielen pre skvelé počasie či prázdniny, ale aj vďaka tomu, že je to obdobie PRIDE festivalov. Na Slovensku budú aj tento rok v troch mestách.

Šnúru PRIDE festivalov odštartuje tradične Banská Bystrica, kde dúhové vlajky vejú v júni. V sobotu 25. júna bude kráčať dúhový sprievod mestom a akciu #PRIDE #BB 2022 || EQUILIBRIUM bude následne hostiť tamojšia Záhrada, kde si môžete užiť príjemné popoludnie s množstvom programu.

Bratislava býva dúhová počas júla. Dúhový PRIDE Bratislava má ambíciu aj tento rok prilákať 10-tisícový dav a to v sobotu 23. júla. Miesto činu je opäť na Hviezdoslavovom námestí. Predchádzať tomu bude počas júla množstvo menších či väčších podujatí.

LGBTI+ štafetu prevezmú na konci augusta Košice. Hrdo budeme kráčať cez centrum s dúhovými vlajkami v sobotu 27. augusta. A tento rok máme veľkú plány, keďže PRIDE Košice oslavuje už 10. ročník. Deväťdňový program bude najmä v Tabačke a Kasárňach-Kulturpark.

Ak by ste mali chuť prevetrať dúhovú zástavu aj v okolitých krajinách, tak máme pre vás niekoľko tipov. Obľúbený Prague PRIDE vyvrcholí sprievodom 13. augusta. Skvelú atmosféru má aj Ostravský PRAJD, ktorý je v pláne na 30. júla. PRIDE týždeň chystajú aj v Brne už počas júna. V Budapešti bude oslava lásky v sobotu 23. júla a vo Varšave Parada Równości už budúcu sobotu 25. júna.