Tipy na LGBT+ podujatia

Kam vyraziť na PRIDE? Máme pre vás prehľad, kedy budú dúhové festivaly na Slovensku a v okolitých krajinách

PRIDE Košice 2019

Letná sezóna nás napĺňa dobrou náladou nielen pre skvelé počasie či prázdniny, ale aj vďaka tomu, že je to obdobie PRIDE festivalov. Na Slovensku budú aj tento rok v troch mestách.

Šnúru PRIDE festivalov odštartuje tradične Banská Bystrica, kde dúhové vlajky vejú v júni. V sobotu 25. júna bude kráčať dúhový sprievod mestom a akciu #PRIDE #BB 2022 || EQUILIBRIUM bude následne hostiť tamojšia Záhrada, kde si môžete užiť príjemné popoludnie s množstvom programu.

Bratislava býva dúhová počas júla. Dúhový PRIDE Bratislava má ambíciu aj tento rok prilákať 10-tisícový dav a to v sobotu 23. júla. Miesto činu je opäť na Hviezdoslavovom námestí. Predchádzať tomu bude počas júla množstvo menších či väčších podujatí.

LGBTI+ štafetu prevezmú na konci augusta Košice. Hrdo budeme kráčať cez centrum s dúhovými vlajkami v sobotu 27. augusta. A tento rok máme veľkú plány, keďže PRIDE Košice oslavuje už 10. ročník. Deväťdňový program bude najmä v Tabačke a Kasárňach-Kulturpark.

Ak by ste mali chuť prevetrať dúhovú zástavu aj v okolitých krajinách, tak máme pre vás niekoľko tipov. Obľúbený Prague PRIDE vyvrcholí sprievodom 13. augusta. Skvelú atmosféru má aj Ostravský PRAJD, ktorý je v pláne na 30. júla. PRIDE týždeň chystajú aj v Brne už počas júna. V Budapešti bude oslava lásky v sobotu 23. júla a vo Varšave Parada Równości už budúcu sobotu 25. júna.