Chodíte radi do kina a chceli by ste vidieť najnovšie snímky s LGBT+ tematikou? Tak máme pre vás dobrú správu, v októbri vás čaká už 14. ročník Filmového festivalu inakosti. Premietať sa bude od 14. do 19. 10. v košickom kine Úsmev a v bratislavskom Lumière. Pre pandémiu však budú kapacity kinosál obmedzené na polovicu.

Ak nie ste z týchto miest alebo sa vyhýbate podujatiam, tak máme pre vás druhú dobrú správu. Organizátori a organizátorky sa rozhodli, že festival ponúkne aj online projekcie. Tie sú v programe od 2O. do 25. októbra. Detaily budeme pre vás zisťovať, určite sledujte náš web.

Festival v súčasnosti pracuje na oficiálnom spote, ktorý bude zachytávať atmosféru sídliska v 80. rokoch. Zámerom je ukázať viacero rôznych ľudí, ktorí sa snažia nájsť odvahu byť sám sebou. Ide o malé činy, ktoré sú však revolučné v danej dobe. Prinášame vám aj viacero záberov z nakrúcania, ktoré nafotila Nela Wojaczkova. Hotový spot by mali zverejniť už budúci týždeň.

___

Zaujal vás článok? Pozrite si aj ďalšie Tipy na LGBT+ podujatia. Ak by ste nás chceli podporiť pri tvorbe teplého magazínu, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!