Tipy na LGBT+ podujatia

Teplé diskusie, ktoré môžete sledovať online

Pride Bratislava

V pondelok odštartuje v Bratislave PRIDE týždeň. Z množstva podujatí sme chceli vypichnúť dve, ktoré môžete sledovať, aj keď budete vtedy doma v Snine či v Trebišove. Ide o dve diskusie, ktoré sa rozhodli organizátori a organizátorky vysielať cez internet.

Prvý livestream bude už v pondelok 20. júla o 18.00. Pôjde o oficiálne otvorenie PRIDE týždňa. Súčasťou bude aj talkshow so zaujímavými hosťami z LGBTI komunity. Rozprávať sa budú o aktuálnej situácii LGBTI ľudí na Slovensku a dopadoch koronakrízy na komunitu. Hosťami moderátorky Jany Jablonickej Zezulovej budú:
Martin Macko – z organizačného tímu PRIDE, Lucia Plaváková – právnička v inPoradni, Christián Havlíček – poradca v inPoradni, Zara Kromková – poradkyňa v Prizma Košice. Livestream bude bežať na Facebooku Dúhového PRIDE Bratislava.

Druhá online diskusia bude vo štvrtok 23. júla o 19.00. Téma je zaujímavá: mladí queer ľudia – akí sú a čo ich trápi? V livestreame sa bude rozoberať, čo hovorí dospievajúca LGBTI generácia na politickú situáciu, či sa stretávajú so šikanou na školách a tiež, ako sa k ich identite stavajú rodičia. Otvorí sa aj otázka, či si vedia predstaviť budúcnosť na Slovensku alebo zvažujú odchod. V diskusii teplého magazínu QYS sa podelia so svojimi skúsenosťami a zážitkami. Moderuje Marek Hudec. Z pohľadu experta na šikanu a rodovú rovnosť sa zapojí Andrej Kuruc. Online prenos bude bežať na Facebooku Dúhového roku.

___

Páčil sa vám článok. Ďalšie podobné nájdete v rubrike Tipy na LGBTI podujatia. Ak by ste nás chceli podporiť pri písaní ďalších článkov, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!