Novinky PRIDE Košice

Čo ťa čaká na PRIDE Košice 2017?

Čo ťa čaká na PRIDE Košice 2017?

Milé priateľky a priatelia, všetci, čo podporujete PRIDE Košice a neviete sa dočkať bližších informácií!

Celý PRIDE tím neúnavne pracoval posledné týždne a mesiace, aby sme pre vás všetkých priniesli ďalší neopakovateľný zážitok. Snažíme sa o to viac, že ide už o piaty jubilejný ročník. Živo si pamätám, ako sme pred piatimi rokmi v malom sprievode po prvýkrát odvážne prešli centrom mesta, aby sme potom v Tabačke nad pohárom rozptyľovali svoj stres a potvrdzovali svoje nadšenie. Za tie roky sa toho veľa zmenilo a už čoskoro, v sobotu 26.8. spustíme nadupaný týždeň sprievodných aktivít PRIDE týždňa, ktorý vyvrcholí v sobotu 2.9. festivalom a sprievodom.

PRIDE Košice za päť rokov svojej existencie ukázal, že je dôležitým prvkom úsilia o rovnoprávnosť a dôstojný život LGBT+ ľudí nielen na východnom Slovensku. Stovky ľudí zažilo neopakovateľné pocity počas sprievodov, zabávali sa na rôznych sprievodných akciách, vychutnávali si slobodu. K organizácii PRIDE Košice za tie roky nezištne prispeli desiatky ľudí a ja im chcem aj týmto zo srdca poďakovať. Bez vás by bolo Slovensko o niečo menej dúhové.

A čo nás čaká tento rok? Jednou z hlavných noviniek je kampaň, ktorú spúšťame spolu s PRIDEom. Jej témou je sebaprijatie. Chápeme ho ako prijatie všetkých svojich identít, svojich rôznorodostí, seba vo svojej úplnosti. Je to pre všetkých ľudí dôležitá vec, základný kameň, na ktorom sa dá budovať ďalej. Chceme prinášať príbehy, články, chceme ľudí – vás všetkých – povzbudzovať k tomu, aby ste si povedali „Som kto som“. Chcete sa podeliť so svojim príbehom sebaprijatia (aj anonymne)? Napíšte nám na somktosom@pridekosice.sk alebo cez formulár.

Ďalšou novinkou tohto ročníka je bezplatné vstupné na všetky sprievodné podujatia vrátane párties. Chceme PRIDE Košice budovať ako komunitnú udalosť, primárne ako miesto, kde sa môžu LGBT+ ľudia cítiť príjemne a bezpečne. Miesto, kam môžeme pozvať aj našich hetero podporovateľov a podporovateľky, aby spolu s nami oslavovali našu hrdosť, naše identity. Miesto, ktoré je postavené na solidarite. Preto všetci účastníci, účinkujúci, DJs i kapely súhlasili, že vystúpia bez nároku na honorár, iba za cestovné a ubytovanie.

Aj tak však potrebujeme na zaistenie hladkého priebehu celého PRIDE finančné prostriedky. Podporiť nás môžete na portáli StartLab.

Dúha zažiari nad Košicami i tento rok aj vďaka vám! 🙂

Róbert Furiel
Riaditeľ