Novinky PRIDE Košice, PRIDE Košice 2023

Otvárajte kalendáre, termín festivalu PRIDE Košice 2023 je tu

Košické ulice spestríme dúhou v sobotu 26. augusta a od 19. do 27. augusta na vás čakajú nadupané sprievodné podujatia.

Skvelé počasie zaručiť nevieme, no môžeme vám sľúbiť program pestrý ako farby dúhy – vypočujete si podnetné diskusie o životoch LGBTI+ ľudí, na zaujímavých workshopoch sa naučíte niečo nové, vaše oči a duše poteší kvír umenie, zatancujeme si spolu na afterke a vaše hlasivky si otestujeme na karaoke.

Vezmite vlajky a transparenty a príďte spolu s nami osláviť rozmanitosť lásky a ľudskosti. Zakričme si spolu z plných hrdiel, že láska je láska a trans práva sú ľudské práva. Máme za sebou smutnú jeseň a tažký rok, počas ktorého sa nás snažili vymazať a oklieštiť naše práva. Ukážme, že nenávisť v našej spoločnosti nemá miesto. Sme tu, nikam sa nechystáme a žiadame rovnoprávnosť. Ukážme, že nepoľavujeme.

Festival PRIDE Košice už po jedenástykrát organizuje občianske združenie Saplinq. Sledujte našu stránku alebo profily na Instagrame a Facebooku, aby vám neunikli žiadne novinky. Zdieľajte tento článok so svojím kamošstvom či followerstvom. Nech je nás v Košiciach vidieť a počuť.

Tešíme sa na vás, Váš tím PRIDE Košice 2023


Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Zháňate vlajku, ktorou na PRIDE ukážete svoju hrdosť? Zakuknite do nášho Queershopu, tam ju určite nájdete a nákupom podporíte občianske združenie Saplinq, ktoré sa už viac ako 10 ROKOV venuje podpore a rozvoju kvír komunity. U nás máte istotu, že 100 % zisku z predaja poputuje LGBTI+ komunite!