Novinky PRIDE Košice

Staň sa súčasťou dobrovoľníckeho programu PRIDE Košice a zaži pestré leto

Pride Košice

Dnešným dňom spúšťame prihlasovanie do piateho ročníka dobrovoľníckeho programu PRIDE Košice. Dobrovoľnícky program je stabilnou a etablovanou značkou, ktorý v priebehu štyroch predchádzajúcich ročníkov poskytol priestor viac ako 50 ľuďom a každý ročník priniesol mnoho zážitkov, učenia, blízkosti, podpory, nových priateľstiev aj osobného rastu.

Pozývame preto všetky a všetkých, ktoré*í sa chcú niečo nové naučiť, nájsť bezpečný priestor, vytvárať si nové priateľstvá a byť pri prípravách desiateho ročníka PRIDE Košice. Prihlásiť sa môžu do dobrovoľníckeho programu vyplnením formulára, ktorého link nájdete tu.

Aj tento ročník bude dobrovoľnícky program pozostávať z prípravnej fázy. Začíname prvým stretnutím už 15. júna 2022 a pokračovať budeme každú stredu vždy od 17:00 do 20:00. Viac informácií poskytneme čoskoro. Ak váhate, či sa prihlásiť, alebo nie, možno vám pomôžu vyjadrenia dobrovoľníčok a dobrovoľníkov z minulého roka.

Spoznala som veľa nových ľudí, medzi ktorými som sa cítila úplne akceptovaná, a tím dobrovoľníkov bol podľa mňa veľmi súdržný. Taktiež som sa cítila dobre medzi komunitou na PRIDE a bolo super stráviť tam viac času, keďže to bol môj prvý PRIDE a sprievodné podujatia sa mi tiež páčili.

„Integrovala som sa do skvelej komunity a dalo mi to nenahraditeľne úžasný pocit, že človek nie je na tomto svete sám. Nabilo ma to pozitívnou queer energiou veriť sám v seba a aj v druhých, byť viac otvorená.“

„Dobrovoľnícky program prekročil hranicu mojich očakávaní. Práca s tými dokonalými ľuďmi bola nanajvýš napĺňajúca a príjemná. Neviem, či som sa niekedy predtým cítila tak bezpečne a dobre s každým jedným človekom v skupine.

Moje očakávania sa naplnili. Účasť v dobrovoľníckom programe mi priniesla opäť nové skúsenosti a vedomosti, už len v rámci samotných prípravných stretnutí, spoznala som vďaka nej ďalších úžasných ľudí.“

„Najviac sa mi páčili ľudia, ktorých som spoznala. Mávam občas svoje pochmúrnejšie nálady, ktoré ale vďaka super atmosfére boli potlačené, a tak šťastná ako pocas PRIDE weeku som sa necítila už dávno. Moji najbližší kamaráti mi povedali, ze celá žiarim ako už roky nie. Za to som najviac vďačná. Páčilo sa mi aj to, že som sa priučila novým veciam, čo sa týka LGBTI+ komunity, a že som sa mohla zúčastňovať aj sprievodných podujatí.

„Celkovo dobrovoľnícky tím hodnotím veľmi pozitívne, cítila som sa super, vylepšila si soft skills, naučila sa viac toho o LGBTI+ komunite a aj našla veľmi dobrých kamarátov. Musím povedať, že ľudí s takým dobrým charakterom, ako sme mali my v dobrovolnickom tíme, s takými názormi a rešpektom voči sebe, je tažké nájsť. Som velmi rada, ze som mohla byť toho súčasťou a dúfam, že sa vidíme aj ďalší rok.