Novinky PRIDE Košice

Prizma sa sťahuje a je tu pre vás v nových priestoroch!

PRIZMA je komunitné a poradenské centrum v Košiciach, ktoré už od roku 2018 poskytuje bezplatné právne a psychologické poradenstvo a poradenstvo v oblasti potrieb LGBTI+ ľudí.

Za roky fungovania vznikla okolo PRIZMY silná komunita kamarátiek a priateľov, ktorí sa stretávajú na komunitných stretnutiach a vzájomne sa podporujú. Je to bezpečný priestor,kam mladí ale aj starší ľudia z dúhovej komunity a ich príbuzné a priatelia radi chodia a berú za svoj.

Aby sme v Prizme dokázali čo najviac napĺňať individuálne potreby všetkých, ktoré a ktorí nás vyhľadajú a poskytovať čo najrozmanitejší komunitný program, sťahujeme sa do nových, väčších priestorov.⁠ Ako to už však pri sťahovaní býva, nové priestory potrebujú mnohé prípravné a rekonštrukčné práce. Niečo sme si už svojpomocne spravili sami, niečo ešte spravíme s pomocou ľudí z komunity, no zišla by sa nám aj Vaša podpora.

Podporiť nás môžete do nedele 11. decembra. Všetky dary využijeme práve na dozariadenie komunitného centra tak, aby tieto nové a väčšie priestory boli čo najpríjemnejším prostredím, pre všetky a všetkých, ktoré a ktorí k nám prídu.

Čo nás do konca decembra čaká v Prizme?

Prizma v nových priestoroch na Hlavnej 68 ponúkne v decembri bohatý program. Okrem poradenstva organizuje komunitné stretnutia, podporné skupiny a ďalšie zaujímavé podujatia. Na čo sa môžete tešiť počas decembra?

Podporné skupiny pre transrodových a nebinárnych ľudí

Podporné skupiny sa pod vedení Zary Kromkovej konajú v Prizme každý štvrtok od 18:30 do 20:00. Sú určené pre transrodových a nebinárnych ľudí a pre kohokoľvek s otázkami o svojej identite. Ich cieľom je poskytnúť podporu, porozumenie, bezpečný priestor na zdieľanie svojich pocitov a potrieb, či možnosť porozprávať sa s ďalšími transrodovými a nebinárnymi ľuďmi, ktorí majú podobné skúsenosti. Zároveň je to priestor na akékoľvek otázky týkajúce sa transrodovosti alebo tranzície. 

Podporné skupiny v súčasnosti prebiehajú v nových priestoroch na Hlavnej 68. Ak však niekto preferuje anonymitu a necíti sa na zdieľanie svojich pocitov alebo skúsenosti pred inými ľuďmi, má možnosť napísať prostredníctvom kontaktného formuláru.

Komunitné stretnutia

Utorky v Prizme patria komunitným stretnutiam, ktoré sa konajú od 17:00 do 20:00. Sú otvorené pre kohokoľvek, kto má záujem spoznať a stretávať sa s ďalšími ľuďmi z komunity. Okrem bezpečného prostredie poskytujú priestor na relax, rozvíjanie kreativity či rôzne zaujímavé rozhovory. Ich program a aktivity spoločne so Zarou Kromkovou pripravujú Sisa Srnková, Lukáš Bláha a Alex Michelčík. 

Vianočná kapustnica

Čo by to bol za december v Prizme bez každoročnej Vianočnej kapustnice? Srdečne vás pozývame na Vianočnú kapustnicu v Prizme!

Príďte s nami stráviť príjemný večer a osláviť sviatočný čas spoločne s ľuďmi z komunity. Už tradične vás čaká výborná vianočná kapustnica od nášho riaditeľa a nebudú chýbať ani vegánske snacky.

Máte doma perníčky či iné sviatočné dobroty, o ktoré by ste sa chceli podeliť? Zoberte ich do Prizmy a spoločne si vytvoríme krásnu sviatočnú atmosféru.🎄

Stretneme sa v utorok 13. decembra o 17:00 v nových priestoroch komunitného a poradenského centra Prizma na Hlavnej 68 v Košiciach!

📆 Pridajte sa: https://fb.me/e/25Wa2hNtI

Tešíme sa na vás! Tím Prizma