Tipy na LGBT+ podujatia

Banská Bystrica bola dúhová

Pride BB

PRIDE je pre mnohých ľudí neodmysliteľnou súčasťou leta. Viaceré nás ešte čakajú, no niekoľko ich už máme za sebou. Nedávno dúha vyšla aj nad Banskou Bystricou, kde sa v sobotu 26. 6. konal PRIDE. My z PRIDE Košice sme na ňom boli tiež a stálo to za to!

V sobotu 26. júna sa v priestoroch Záhrady v Banskej Bystrici uskutočnil už štvrtý ročník PRIDE s podtitulom „Transcedencia”. Tento názov je slovnou hračkou a poukazuje na potrebu prekonať binárne zmýšľanie o ľudskom tele. 

Počas celého dňa vládla veľmi príjemná atmosféra, ktorú doplňovali zaujímavé sprievodné podujatia. Nechýbala živá knižnica, dve diskusie či Slam Poetry. Neskôr sa o zábavu postarali drag queens zo skupiny Action Sisters, MC Erik a ďalší. 

Najdôležitejším prvkom programu však bol sprievod mestom, ktorého sa zúčastnilo približne 200 ľudí. Ten sa zaobišiel bez akýchkoľvek problémov a tak si ho všetci a všetky mohli naplno užiť. Počas celého dňa sa na tejto udalosti vystriedalo okolo 500 ľudí. 

Večer sa zábava presunula zo Záhrady do Klubu 77. Tam sa konala afterparty, kde ľudia mohli ďalej oslavovať. 

PRIDE v Banskej Bystrici bol naozaj skvelý a sme radi, že sme mohli byť jeho súčasťou. Určite odporúčame a snáď sa tam vidíme aj o rok. 

Text a foto: Alex Michelčíková