Novinky PRIDE Košice

5 top článkov za rok 2020

Pride Košice

Ktoré témy vás minulý rok najviac zaujali? Prinášame vám výber 5 článkov nášho online magazínu, ktoré vzbudili najviac pozornosti.

Zara Kromková z komunitného centra PRIZMA pripravila jednoduché rady, ako sa pripraviť na comingout pred rodičmi. A ako pripomína, netreba sa nútiť, ale naopak nájsť ten svoj správny čas.

Ako povedať rodičom, že som teplý/á?

Dúhové PRIDE festivaly už majú na Slovensku vyše 10-ročnú tradíciu. Ako sa to však celé začalo? Aký bol prvý PRIDE u nás? Písali sme o tom v nasledujúcom článku.

Prvý PRIDE na Slovensku: Ako vyzeral?

Byť menšinou v menšine – v takejto situácii sa zrejme veľa ľudí nechce ocitnúť. Svoje vie o tom Richard. Ako transrodový Róm musel čeliť mnohým problémom. Svoj príbeh vyrozprával pre náš magazín.

Som už teraz pre vás mužom?

O svoj príbeh sa podelil aj mladý lekár Denis. Je sebavedomý a ambiciózny. Snaží sa žiť tak, ako považuje za prirodzené. Vlastnej sexuality sa nezľakol. Radšej sa rozhodol postaviť sa za to, kým je.

Nikdy som netajil, že som gej

S veľkým ohlasom sa stretla aj online výstava, ktorá bola sprievodným podujatím ostatného ročníka PRIDE Košice. Výstava Kvitnem v tme vznikla ako reakcia na karanténu, ktorú priniesla pandémia COVID-19. Diela ukazujú na to, že aj napriek temnej situácii dokážeme tvoriť a kvitnúť.

Kvitnem v tme (virtuálna výstava)

Ak by ste nás chceli podporiť pri písaní ďalších článkov, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!