Dobrá rada

Ako si nájsť priateľov z LGBT+ komunity mimo appiek?

gay košice

Navrhujem priebežne sledovať teplé eventy, na ktoré potom môžeš zájsť. Ak sa pýtaš, kde nájdeš tieto podujatia, tak si pozri na webe Queer Slovakia sekciu events, kde zverejňujú dúhové akcie. Ak si v Bratislave, zaujímavé podujatia sa dejú pravidelne aj v Teplárni.

Iniciatíva inakosť každý rok usporadúva Filmový festival inakosti, ktorý má aj vlastnú webovku, kde nájdeš celý program festivalu. Projekcie bývajú pravidelne vo viacerých mestách.

Inporadňa robí komunitné stretnutia pre LGBT+ ľudí a podporné skupiny pre trans ľudí. Príjemnú komunitu a bezpečný priestor nájdeš aj vďaka LGBT+ športovému klubu Lotosové kvety.  

Svet podľa Gabriela je festivalom transrodovej kultúry. Viac informácií nájdeš na webovkeDrama Queer je zasa prehliadkou teplého divadla.

Inokraj organizuje PRIDE BB, Záhrada – centrum nezávislej kultúry je miestom, kde mnoho LGBT+ ľudí trávi svoj čas. 

V komunitnom a poradenskom centre Prizma môžeš zavítať na podpornú skupinu pre trans ľudí alebo komunitné stretnutie pre LGBT+ ľudí. 

Okrem vyššie spomenutých nájdeš na FB alebo Insta mnoho LGBT+ skupín, kde môžeš spoznať nových ľudí z komunity priamo vo svojom meste.

trans košice
Richard Langdon, sociálny poradca PRIZMA

___

Páčil sa vám tento príspevok? Prečítajte si aj ďalšie dobré rady.  Ak by ste nás chceli podporiť pri písaní ďalších článkov, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!

Úvodné foto: Michal Jarmoluk z Pixabay