Tipy na LGBT+ podujatia

Online zoznamky: Pomoc alebo problém?

gay zoznamka košice

Projekt Teplá vlna sa rozhodol bližšie pozrieť na fenomén online zoznamiek. Pripravili webinár, do ktorého sa môžete zapojiť aj vy, bude 15. januára o 18.00. „Láska na prvý pohľad alebo na prvú správu? V minulosti sa queer ľudia zoznamovali na verejných miestach, boli nútení sa skrývať a svoju identitu naznačovať rôznymi signálmi. S dobou sa zmenil aj spôsob hľadania partnerov či partneriek. iBoys, iGirls, Tinder, Boom, Grindr. Sú internetové zoznamky dostatočne inkluzívnym a priateľským priestorom pre všetkých queer ľudí alebo naopak prispievajú k pocitu spoločenskej diskriminácie? Ako vplývajú na psychické zdravie a pocit sebaprijatia?“ pýtajú sa organizátori online diskusie.

Podujatie bude viesť psychológ z inPoradne Andrej Kuruc a publicista Marek Hudec. Radi by si vypočuli aj vaše skúsenosti s online zoznamkami, ale aj so spoznávaním ľudí naživo. Počet účastníkov a účastníčok je obmedzený, treba sa teda prihlásiť vopred prostredníctvom online formulára. Viac informácií sa dozviete aj vo FB udalosti.

___

Úvodné foto: Pixabay.com

Zaujal vás článok? Pozrite si aj ďalšie Tipy na LGBT+ podujatia. Ak by ste nás chceli podporiť pri tvorbe teplého magazínu, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!