Dobrá rada

Ako si udržať zdravú myseľ?

Relax Košice

Rok 2020 priniesol dobu, kedy nás v rôznej intenzite a s rôznymi dopadmi zasahuje pandemická kríza. K situáciám, ktoré riešime bežne, pribudlo množstvo ďalších vecí: vždy mať prehľad o nových (neustále a nekontrolovateľne sa meniacich opatreniach); premýšľame a bojíme sa o svojich blízkych; nemôžeme sa stretávať s ľuďmi a v neposlednom rade, mnoho z nás muselo prejsť do režimu online.

Nie je to vôbec jednoduché. Ani pre mňa. O to viac majme na pamäti starostlivosť o seba a svoje zdravie. Ak musíte pracovať online a z domu, pomôcť by mohlo, ak si presne určíte a dodržiavate pracovnú dobu, v rámci ktorej nezabudnite na prestávky.

Po jej skončení je dobré vypnúť všetky notifikácie a stráviť nejaký čas vonku na prechádzke, alebo si prečítať dobrú knihu, zacvičiť si jógu, alebo sa venovať partnerovi/partnerke (spoločenské hry sú super).

Informácie, ktoré sa k vám dostávajú, si vždy preverte z dôveryhodných zdrojov. Ak platí, že „papier znesie veľa“, tak online svet znesie omnoho viac a nie je to vždy priateľské a podporné prostredie. Tak ako si vyberáme priateľov a priateľky, rovnako si vyberajme pre nás zdravé prostredia na sociálnych sieťach či inde v online prostredí.

Diskutovať nemusíme vždy a všade, lebo ani na ulici sa nezhovárame so všetkými ľuďmi, ktorých stretneme a nepripájame sa do rozhovorov ľudí, ktorých nepoznáme. Vždy si vyberáme, nebojme si vyberať ani teraz.

Zara Pride Košice
Zara Kromková, komunitná pracovníčka PRIZMA

___

Páčil sa vám tento príspevok? Prečítajte si aj ďalšie dobré rady.  Ak by ste nás chceli podporiť pri písaní ďalších článkov, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!

Úvodné foto: Pixabay