Dobrá rada

LGBT+ ľudia na vidieku: Ako si nájsť spriaznenú dušu či partnera/partnerku?

gay košice

Bleskové, stručné a praktické návrhy:

  • Internet  – i keď majú vidiek či malé mesto svoje limity, tak stabilné internetové pripojenie určite majú tiež. 😊 Dnes už máme mnoho zoznamovacích appiek – Tinder, Badoo, Pokec, Grindr… Prípadne Google pomôže s vyhľadávaním zoznamovacích stránok, dnes ich existuje už mnoho špeciálne pre dúhovú komunitu. Ak ťa nebavia appky, tak sa skús zapojiť do našich vzdelávacích programov, vďaka online workshopom možno spoznáš niekoho, kto je zrovna z vedľajšej dediny.
  • Cestuj – ak máš možnosť, skús si urobiť výlet do väčšieho mesta. Sleduj náš online magazín a rubriku Tipy na LGBT+ podujatia, prípadne kalendár teplých akcií na Queer Slovakia, nájdeš tam super tipy, kde môžeš stretnúť osobne ľudí z komunity.
  • Domáca pôda – občas to, čo hľadáme, nájdeme priamo pod nosom. 😊 Aj na vidieku samozrejme žije množstvo LGBT+ ľudí. Stačí len milý úsmev či priateľský rozhovor v miestnych potravinách alebo počas čakania na autobus, aby si sa spriatelil s ďalšími ľuďmi. Nemusia byť hneď queer, ale možno práve oni poznajú osobu, ktoré bude blízka tvojmu srdcu.
trans košice
Richard Langdon, sociálny poradca PRIZMA

___

Úvodné ilustračné foto: Pixabay

Páčil sa vám tento príspevok? Prečítajte si aj ďalšie dobré rady.  Ak by ste nás chceli podporiť pri písaní ďalších článkov, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!