Tipy na LGBT+ podujatia

LGBT+ kino u vás doma, pozrite si program FFi online

lesba košice

Filmový festival inakosti musel upustiť od premietaní v kinách. Najbližšie projekcie 14. ročníka uvidíte teda online. Od 20. 10. do 25. 10. si budete môcť spríjemniť večerné chvíle príbehmi ľudí z LGBT+ komunity. Aké filmy sú pre vás pripravené? Prinášame vám kompletný zoznam aj s krátkymi ukážkami.

Utorok 20. 10.  

19.30 Budúcnosť patrí nám 

Dej sa odohráva v utečeneckom centre, kde sa hlavný hrdina – syn iránskych prisťahovalcov Parvis spoznáva so súrodencami Banafshe a Amonom, ktorí utiekli z Iránu. Vzniká medzi nimi krehký vzťah, ktorý otestuje rastúca romantická príťažlivosť medzi Parvisom a Amonom. A tiež vedomie bezútešnej reality imigrantského tábora. 

21.30 Leto v Kreuzbergu

Dospievajúca introvertná Nora prežíva bezstarostné letné prázdniny v berlínskej štvrti Kreuzberg. Všetko sa však zásadne zmení, keď sa zoznámi s pozornou a voľnomyšlienkarskou Romy. Nora sa prvýkrát zamiluje do dievčaťa, učí sa stáť si za svojím a pocíti, čo je to zlomené srdce. Keď sa skončí leto, pre Noru už nič nebude ako predtým…

Streda 21. 10.

19.30 Kryštálové mesto 

Pre LGBT+ komunitu v New Yorku opäť nastávajú ťažké časy. Tentokrát však na vine nie je homofóbia, transfóbia či šírenie nenávisti, ale iný nepriateľ – metamfetamín. Dokumentárny film Kryštálové mesto skúma príčiny a následky závislosti na kryštalickom metamfetamíne a mapuje ťažkú cestu k uzdraveniu drogovo závislých LGBT+ ľudí.

21.30 Sequin v modrej miestnosti

Stredoškolák Sequin uprednostňuje anonymné chvíľkové uspokojenie pred zmysluplnými vzťahmi. Každého sexuálneho partnera sa rýchlo zbaví a citovým záväzkom sa vyhýba. Až kým sa neocitne na anonymnej sex párty, kde sa pred ním otvorí úplne nový a neodolateľný svet. V jednej scéne Sequin nadviaže určité puto s tajomným cudzincom, rýchlo sa však rozlúčia. Keďže sa s tým nedokáže zmieriť, vydá sa na vyčerpávajúcu a nebezpečnú pátraciu misiu.  

https://www.youtube.com/watch?v=V5fxxvAeO7I&feature=emb_logo

Štvrok 22. 10.

19.30 Queer Japonsko

Fascinujúci dokument o rôznorodosti sexuálnych identít a orientácií v Japonsku. Protagonisti vytvárajú svety, v ktorých môžu byť LGBT+ ľudia naplno samými sebou. Dávajú silu ich hlasom a požiadavke, aby mohli byť úplne normálnymi členmi ľudskej spoločnosti.

21.30 Suk suk

Film zobrazuje životy dvoch mužov menom Pak a Hoi, obaja sú už dôchodcovia. Pak má manželku a dve dospelé deti, Hoi je rozvedený a žije v malom byte so synom a jeho rodinou – oddanými kresťanmi. Stretnú sa náhodou v malom parku, do ktorého Hoi chodieva a kde sa Pak len zastaví… Film reflektuje život gejov žitý v sebazaprení a možno aj nevedomosti, coming out, komunity a ich „tajné miesta“.

Piatok 23. 10.

19.30 Kraťasy online – SK/CZ

Šesť krátkych LGBT+ filmov zo Slovenska a Česka: Denník princeznej (r. Barbara Vojtašáková), Bytosť (r. Lukáš Vízner), Dotýkanie (r. Dominik György), Pa’lante (r. David Van), Dreamer (r. Michaela Prablesková) a Hľadanie spoločnej kompozície (r. Peter Podolský).

22.00 Silní 

Dej sa odohráva v južnom Čile. Zobrazuje príbeh lásky medzi dvomi mužmi, ktorí vedia, čo chcú, a zároveň sú úplne rozdielni, majú iné životné skúsenosti a inak sa dívajú na svet.

Sobota 24. 10.

19.30 Náhradná matka

Webová dizajnérka v brooklynskej neziskovke sa veľmi teší na to, ako sa stane náhradnou matkou a darkyňou vajíčka pre svojho najlepšieho partnera a jeho manžela. V dvanástom týždni tehotenstva sa však pri prenatálnych testoch ukáže niečo, čo spôsobí nečakanú morálnu dilemu. 

21.30 Nina 

Nina  s manželom nemôžu mať potomkov, preto sa snažia nájsť náhradnú matku, ktorá im vynosí dieťa. Zoznámenie s mladou Magdou by ich mohlo posunúť k cieľu. Ninu však začnú prenasledovať nielen pochybnosti o tom, či chce urobiť tento zásadný krok, ale navyše Magda v nej vyvolá pocity, o ktorých existencii nemala ani najmenšie tušenie…  

Nedeľa 25. 10.

19.30 Leto v Kreuzbergu

21.30 Budúcnosť patrí nám 

Viac o festivale sa dozviete na oficiálnej stránke podujatia. Online projekcie budú bežať na Kino doma. Lístky na online predstavenia si môžete kúpiť už dnes na tomto webe.

Text: Valéria Hurbanová

___

Zaujal vás článok? Pozrite si aj ďalšie Tipy na LGBT+ podujatia. Ak by ste nás chceli podporiť pri tvorbe teplého magazínu, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!