PRIDE Košice 2022

Otvárací deň PRIDE Košice 2022 prinesie výstavu, koncerty aj párty

pride košice 2022

Posledný mesiac letných prázdnin sľubuje dúhu v Košiciach. Už 10. rok sa do metropoly východu vrátia oslavy jedinečnosti a lásky. O ich oficiálny začiatok sa 20. augusta postará otvárací deň PRIDE Košice 2022 v umeleckom štýle.

Tohtoročný košický PRIDE sprevádza heslo „Buli sme, sme i budzeme“ v ľudovom motíve a aj ty môžeš byť jeho súčasťou. Sprievodky sú rôznorodé a každý si môže prísť na to svoje. Otvárací deň odštartuje plejádu zábavy, diskusií či workshopov.

Všetko sa začína už v sobotu 20. augusta o 15.30 v Tabačke, kedy sa PRIDE Košice 2022 slávnostne otvorí príhovorom a vernisážou „Worst fear. Best fantasy.“, ktorej názov bol inšpirovaný pochodmi v Chicagu a San Franciscu pri príležitosti 1. výročia Stonewallu. Vo Fabrik Space nájdeš práce queer umelcov a umelkýň zo Slovenska, ktoré zaručene ulahodia tvojim očiam.

Tvoje uši môžu potešiť songy kapiel, ktoré prisľúbili svoju účasť. Ako prvé o 16.00 vystúpia Meowlau x Val, ambasádorky Spotify playlistu Equal CZ&SK. Kúsok alternatívneho rocku so sebou prinesú The Sages o 17.00. Britsko-slovenské trio Craggy Collyde sa predstaví o 18.00 a svoju tvorbu o 19.00 predvedie aj 21-ročný queer spevák NaiKavols.

Tvoje tanečné pohyby ti o 20.00 preverí DJ El, ktorý vo Fabrik Space odštartuje afterku. Štafetu o 22.00 preberie DJ Roland Kadela, polnoc ovládne DJ Majkl Kelso a celé to ukončí DJ Ivanhoe.

Nenechaj si ujsť podujatia, ktoré ti PRIDE Košice 2022 ponúka, ber kamošov a kamošky a príďte sa zabaviť!

Text: Simona Srnková