PRIDE Košice 2022

Viera v dúhu, dúha vo viere: PRIDE Košice uzatvorí ekumenický program

pride košice 2022

Bodku za PRIDE Košice 2022 dá tradične ekumenický program, ktorý sme pripravili v spolupráci so SIGNUM – Dúhovými kresťanmi a kresťankami. Tešiť sa môžete na tradičnú ekumenickú bohoslužbu, diskusie a dokonca aj neskoré raňajky. Všetko sa bude konať v Tabačke.

11.00 Brunch s dúhovými kresťanmi
Po týždni plnom PRIDE aktivít a žúriek si v nedeľné ráno doprajeme nejaké to občerstvenie a čas na neformálne rozhovory s dúhovými veriacimi či svedectvá osôb, ktoré prežívajú svoju menšinovú sexuálnu orientáciu či rodovú identitu v jednote so svojou vierou v Boha. Aby sme lepšie vedeli pripraviť množstvo občerstvenia, označte na FB udalosti, že sa zúčastníte, a ak máte špeciálne požiadavky na stravu, ako napríklad bezlepkovú či bez laktózy, tak nám napíšte.

12.00 Cesta – duchovný workshop a zamyslenie na poludnie
Naše životné cesty sú často kľukaté, hrboľaté a vzájomne prepletené s cestami iných. Su plné radostí a smiechu, ale aj smútku a sĺz. Na výročie PRIDE Košice sa chceme aj my spoločne zamyslieť nad našimi osobnými cestami. V moderovanom workshope si budú mocť zúčastnení ľudia zakúsiť, ako vyzerá reflexia dúhových kresťanov na ich stretnutiach.

13.00 Veriace LGBTI+ osoby na východnom Slovensku – Buli sme, sme, i budzeme?!
V Bratislave sa za posledné roky etablovali viaceré cirkevné spoločenstvá otvorene podporujúce inklúziu LGBTI+ osôb vo svojich radoch. V Košiciach ešte žiadne také nie je. V panelovej diskusii budú zástupcovia zo SIGNUM – Dúhoví kresťania diskutovať s miestnymi veriacimi a zástupcami LGBTI+ organizácii o situácii dúhových veriacich na východnom Slovensku. Táto časť programu bude streamovaná a tiež bude z nej online záznam.

14.00 PRIDE Bohoslužba
Spoločne môžeme v ekumenickej liturgii zavŕšiť ďalší ročník PRIDE Košice. Táto časť programu bude streamovaná a tiež bude z nej online záznam.