Novinky PRIDE Košice, PRIDE Košice 2021

Program PRIDE dňa a odpovede na otázky, ktoré si možno kladieš aj ty

pride košice

Po nadupanom a rôznorodom programe PRIDE týždňa prichádza víkend a s ním spojený dúhový pochod. PRIDE Košice 2021 v sobotu 28. 8. zafarbí ulice dúhovým davom, v ktorom nesmieš chýbať ani ty!

Čo sa ale bude diať pred sprievodom? A čo po ňom? Akými pandemickými nariadeniami sa budeme riadiť, kto vystúpi na pódiu a kto rozprúdi nočnú párty? Odpovede na tieto i ďalšie otázky nájdeš nižšie. 

Všetky akcie nájdeš v Kasárňach – či už v interiéri alebo exteriéri. Na PRIDE deň sa môžeš registrovať aj pomocou formuláru, nie je to však povinnosť. Kapacita je ale 1000 osôb a budú sa uprednostňovať tí, ktorí sa vopred registrujú.

Kedy môžeš prísť do Kasární a čo musíš mať pri sebe?

Areál bude otvorený od 10.00. S najväčšou pravdepodobnosťou bude pred vstupom do areálu prebiehať kontrola negatívnych antigénových či PCR testov alebo potvrdení o plnom zaočkovaní. Pandemickú situáciu ale naďalej sledujeme a o prípadných zmenách dáme včas vedieť.

Opis fotky nie je k dispozícii.
Foto: Pride Košice 2016

Ktorých spevákov či kapely môžeš očakávať na pódiu? 

Svoju účasť na tento deň prisľúbilo hneď niekoľko umelcov a umelkýň. Vystupovať budú v týchto časoch:

12.00 Gitana
13.00 Pavlína Matiová
15.00 Ladies & Genitals
16.00 Deško Band
17.00 Katka Korček
18.00 Lēra
20.00 Pinkbus

Celým dňom nás bude sprevádzať vynikajúca Judita Hansman.

Čo sme si pre teba pripravili pred samotným pochodom?

O 11.00 bude premietanie dokumentu Bytosť spojené s diskusiou s jeho režisérom Lukášom Víznerom. Od 10.30 do 13.30 budeš mať tiež možnosť si vyrobiť transparent, ktorý ti bude počas sprievodu robiť spoločnosť.

PRIDE Košice 2015

Chceš sa počas dúhového pochodu blysnúť svojím vzhľadom, ale maľovať samému sa ti doma nechce?

Vezmi si svoj make-up a štetce a priprav sa spolu s nami! My ti zabezpečíme trblietky, farebné kamienky a prípadnú pomoc, ak s ozdobami na tvár nevieš pracovať. Začíname o 12.30 v exteriéri Kasární.  

Máš záujem v sobotu prísť, no nemáš s kým?

Ponúkame ti možnosť speefriendingu! Stretneme sa o 13.00 pri kaviarni v Kásarňach, kde sa pomocou zábavných aktivít spoznáš s novými ľuďmi, a tak budeš môcť vyraziť na PRIDE pochod s novými kamoškami s kamošmi.

Kedy začína sprievod PRIDE Košice 2021?

Dúhový pochod štartuje o 14.00 a mal by trvať približne hodinu. Vyrážame spred Kasární.

PRIDE Košice 2019
Foto: Pride Košice 2019

Čo bude nasledovať po pochode?

Po návrate pokračujeme v priestoroch Kasární ďalšou várkou akcií. Od 15.00 ťa čaká Živá knižnica, ktorá bude trvať do 17.00, a ochutnávka rómskej kuchyne, trvajúca do 20.00. Ďalej je nachystaný Workshop o LGBT+ Rómoch a Rómkach v čase od 17.00 do 18.00. V stane pred Kasarňami sa môžeš zadarmo a anonymne otestovať na HIV, syfilis a žltačku typu C. Je potrebné ale vyplniť predtestový dotazník a mať zapísaný kód. Testuje sa z kvapky krvi z prsta od 15.00 do 20.00.

Chceš prísť aj so svojimi deťmi, no bojíš sa, že sa budú nudiť?

Tento rok sa o zábavu postarajú naši skúsení animátori a animátorky, ktorí budú v detskom kútiku pre vašich najmenších dostupní od 15.00 do 19.00. Tešiť sa môžu na súťaže, minidisco, tvorivé dielne, maľovanie na tvár a ďalšie hry.

Je niekde vyhradené miesto, kde budeš môcť zapózovať pred foťákom?

Máme pripravenú fotostenu, kde sa môžeš s kamošmi a kamoškami vyfotiť sám alebo vás pomocou digitálneho foťáku zadarmo odfotíme my. Pre tých, ktorí chcú obdržať fotku priamo na mieste, je možnosť odfotenia Polaroidom. Tu je cena fotky 2€.  

A na záver – afterpárty! Kto sa postará o nočnú zábavu?

Deň sa síce uchýli ku koncu, no program PRIDE dňa pokračuje aj v neskorých hodinách. Tešiť sa môžeš na slovenských i zahraničných DJ-ov, ktorí odpália parádny žúr:

22:00 DJ Aldona Relax
00:00 IAmNøt
01:30 DJ Majkl Kelso
03:00 DJ Ivanhoe

Text: Simona Srnková