PRIDE Košice 2022

Program hlavného dňa PRIDE Košice 2022 bude opäť v Kasárňach

pride košice 2022

PRIDE Košice už netrpezlivo čaká na deň, kedy odštartuje svoju tohtoročnú púť. Čakajú na vás sprievodky, ktorými sa postupne dostaneme k PRIDE dňu, kedy je aj dúhový sprievod mestom. V sobotu 27. augusta Kasárne otvoria svoje brány, kde si môžeš užiť deň plných kvír programu. Ako bude vyzerať hlavný deň festivalu PRIDE Košice 2022?

Už od 10.30 si budeš môcť vytvoriť svoj originálny transparent, ktorý si neskôr ponesieš počas sprievodu. Materiál už bude nachystaný, s chytľavým sloganom ti vieme pomôcť. Ak hľadáš nových kamošov alebo kamošky či chceš stráviť PRIDE deň spoznávaním nových ľudí, od 11.00 môžeš využiť náš Speedfriending – príď jednoducho na meeting point pri Queer Shope a stretni super ľudí!

Máš chuť namiesto zoznamovania sa skôr súťažiť? Potom je Beh na vysokých opätkoch pre teba to pravé. Vezmi si opätky a ukáž, čo v tebe je! Dobehni o 11.30 do Kasární a možno to budeš práve ty, koho neminie odmena za víťazstvo. Od 12.00 si k svojmu PRIDE outfitu môžeš v stánku Get Ready With Us doladiť aj svoj mejkap, či už s pomocou nášho vizážistu alebo s vlastnou pomocou. O kamienky a glitre bude postarané.

Lotosové kvety budú mať o 12.15 besedu, v ktorej ti Braňo Fidler porozpráva o skúsenostiach, ktoré v tomto LGBTI+ športovom klube získal, čo pre neho šport znamená, aké to je organizovať Lotos Cup, medzinárodný športový turnaj, či ako sa môžeš zúčastniť medzinárodných športových podujatí v rámci tímu alebo ako jednotlivec. Na veselú nôtu ti v angličtine zabrnká kapela Vermilion o 13.00 a o 14.00 sa všetci v rámci sprievodu vyberieme do košických ulíc osláviť kvír jedinečnosť a zároveň ukázať, že sme tu boli, sme a aj naďalej budeme.

Po návrate späť do priestorov Kasární na teba čaká Dúhová módna prehliadka, ktorá ti ukáže, že recyklované oblečenie je v móde, a to obzvlášť, keď nesie farby vlajok rôznych orientácií a rodových identít. Nenechaj si taktiež ujsť koncert Miss Petty, českej drag queen, ktorý začne o 15.15. Netradičné spojenie DJingu a bežného koncertu ti o 17.00 ukáže kapela Monoplastic. V dobrej hudbe budeme pokračovať aj o 18.00, kedy na rad príde kapela Haďaci a bratislavská alternatívna kapela Lēra sa predvedie o 19.00.

Čas na párty! Práve tu začneme naozaj veľkolepo a to show Queer Time o 20.00. Vznikla z iniciatívy banskobystrickej drag queen Chantall Licorne z House of Q. Tešiť sa môžeš na rôzne podoby dragu ako umeleckého žánru, spontánnosť, lip-sync, manierizmus a omnoho viac. Zahoď preto predsudky a stereotypy a príď si užiť toto jedinečné umenie!

Tancovačku odštartuje o 22.00 DJ Lacko Mate, polnoc ovládne DJ Goyaa a párty trojicu nám uzavrie DJ Gäp, ktorý vystúpi o 02.00.

Nielen spomienky v srdci, ale aj foto na pamiatku si odnesieš pri Fotostene, kde si môžeš strúhnuť jednu-dve pózičky a pre neposedné ratolesti je pripravená kopa zábavy v Detskom kútiku. Ak sa bojíš, že sa v programe hlavného dňa stratíš, nezúfaj, Judita Hansman ti všetko pripomenie a posprevádza ťa celým dňom!

Tešíme sa na teba, už o niekoľko dní sa vidíme na 10. ročníku PRIDE Košice 2022!

Text: Simona Srnková