Novinky PRIDE Košice, PRIDE Košice 2021

Som trans spolu s Clutch v Tabačke! 7. deň PRIDE festivalu prichádza!

drag queen košice

Po pracovnom týždni ťa určite láka vyjsť medzi ľudí a trochu si užiť. Piatkový večer ( 27. 8.) pred PRIDE dňom sľubuje nočnú zábavu, ktorú si rozhodne nesmieš nechať ujsť! Pre tých, ktorí preferujú počúvať o dôležitých témach, sme pripravili diskusiu SOM – životy transrodových ľudí na Slovensku.

Aj ty máš pocit, že téma transrodových ľudí nie je na Slovensku vôbec bežná a vyžaduje si väčšiu pozornosť? Že mýty a stereotypné predstavy prevyšujú realitu a fakty? Poukázať na to sa snaží Iniciatívna Inakosť, ktorá vytvorila kampaň umožňujúcu trans ľuďom na Slovensku, aby boli vypočutí. V Tabačke o 19:00 ju predstaví jej autor Christián Havlíček. Diskusie sa zúčastnia aj ľudia zapojení do kampane – Charlotte, Lukáš a Richard a porozpráva sa s nimi Zara Kromková.

V piatok večer by sa patrilo odviazať nejakou tou večernou akciou, nemyslíš? Preto sme si pre teba pripravili Clutch! Mix klasického karaoke a drag vystúpení nájdeš o 21:00 v Tabačke. Zakladajúce členky House of Garbáge – Miss Petty, Tonic Garbáge, Just Karen a La Cuntessa – sľubujú veľa zábavy a nezabudnuteľný večer.

Sleduj novinky zo zákulisia PRIDE Košice 2021, pretože už čoskoro zverejníme podrobnosti programu PRIDE dňa!

Text: Simona Srnková