Novinky PRIDE Košice

Queer Spot

Queer Spot

S potešením Vám predstavujeme nový koncept klubovej činnosti QUEER SPOT. Tak ako si už mnohí zvykli na pravidelné premietania filmov v Tabačke pod názvom Queer café, takisto veríme, že si obľúbite aj nový klub Queer Spot, ktorý vytvára bezpečný priestor pre:

  • spoznávanie nových ľudí, diskusie na rôzne témy v priateľskej a nehodnotiacej atmosfére
  • osobnostný rozvoj a príležitosť naučiť sa viac o tom ako pôsobím na iných ľudí a ako komunikujem
  • Queer Spot dáva ľuďom pocit otvorenosti a voľnosti
  • je pre nás prirodzené starať sa o druhých a pomáhať si navzájom

 Queer Spot otvárame od decembra 2017 vo Výmenníku Obrody 2 na sídlisku Terasa. Budeme sa stretávať každý štvrtok od 18:00 hod. Cieľom týchto stretnutí je spájať ľudí, ktorí prechádzajú podobnými zážitkami, skúsenosťami a spoločne hovoria o tom čo ich trápi, teší a akým spôsobom sa so svojimi každodennými starosťami a radosťami vysporadúvajú. Byť súčasťou takejto skupiny je vždy zdrojom osobnostného rastu. Zlepšenie komunikačných zručností a následne progres v oblasti medziľudských vzťahov je pri pravidelných stretnutiach zaručený.

Queer spot je klub otvorený každému kto má záujem dozvedieť sa viac o tom čo sa deje okolo nás. V programe máme zaradené workshopy, prednášky, diskusie, hry, premietania filmov a mnoho ďalších zaujímavých aktivít. Ponúkame taktiež LGBT+ knižnicu a sociálne poradenstvo. Členom nášho klubu sa môže stať každý slušný, tolerantný, empatický človek. Jedinou podmienkou je nebyť hejtero. Hejter je ten, komu sa nič nepáči, nenávidí svet okolo seba a možno nenávidí aj seba samého. Hejterov máme na komunitných fórach i na stránkach rôzneho typu. Ich úlohou a poslaním je šírenie nenávisti a nespokojnosti. Poslaním nášho nového Queer Spot-u je presný opak. Sme mladý dynamický kolektív a radi Ťa privítame medzi nami, tak neváhaj a príď nás navštíviť.

Nezabudni si poznačiť termíny našich najbližších stretnutí: 7. december, 14. december a 21. december. Kompletný program zverejníme čo nevidieť na našej fb stránke.