Novinky PRIDE Košice

15 spôsobov, ako môžeš pomôcť PRIDE Košice 2018

Môj premiérový PRIDE

Na úvod dobré správy – PRIDE Košice 2018 bude.

A keďže vstupuje do svojho šiesteho ročníka, povedali sme si, že by bolo fajn posilniť organizačný tím.

PRIDE Košice sa na východnom Slovensku sa etabloval ako dôležitá a viditeľná aktivita, ktorá presahuje hranice jednej komunity. Vytvára priestor, kam môže prísť každý a zažiť jedinečný pocit radosti, slobody a sebaprijatia a za tie roky sa dotkol stoviek ľudí. Pred piatimi rokmi sme začínali ako hŕstka odvážnych ľudí, ktorá čelila nenávisti a presile. Teraz je nás veľa, hrdo a veselo kráčame centrom mesta, inšpirujeme ľudí z blízka i z ďaleka, aby boli sami sebou. V najbližších piatich rokoch však chceme ešte viac prehĺbiť transformačný potenciál tejto akcie, urobiť ju väčšou, farebnejšou, veselšou a s dosahom na viac ľudí.

Po piatich rokoch vieme, čo a ako máme urobiť, hľadáme preto nadšených ľudí, ktorí sa neboja výziev a s ktorých pomocou pripravíme každý rok vynikajúce podujatie. Našim cieľom nie je rásť za každú cenu, skôr zvyšovať kvalitu a prehlbovať zážitok.

PRIDE Košice je o ľuďoch, o každom jednom a jednej z nás. Robiť PRIDE je radosť z objavovania nepoznaného, je to euforický pocit naplnenia i smutný pocit uvedomenia si reality, v ktorej žijeme. Spoločne však túto realitu pretvárame a môžeme zmeniť k lepšiemu.

Preto neváhaj, pridaj sa k nám a poď s nami písať slovenskú LGBT+ históriu! Nezáleží na tom, kde bývaš ani akú máš identitu, otvorení sme pre všetkých 🙂

Tu nájdeš 14 pozícií, na ktorých môžeš pomôcť PRIDEu

A 15. spôsob? Venuj nám 2% z daní – do 15.2. požiadaj zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania a potom pokračuj podľa inštrukcií na našej stránke.

Robo Furiel
riaditeľ