Online dobrovoľnícky program PRIDE Košice bol tento rok veľmi úspešný aj napriek obmedzeniam, ktorým sme museli čeliť. Možnosť podieľať na našich aktivitách sme preto chceli ponúknuť aj ďalším ľuďom. Ak máš vzťah k sociálnym sieťam, baví ťa vymýšľať texty, grafiky a nový obsah na Facebook či Instagram, môžeš sa stať súčasťou social media tímu a tímu redaktorov a redaktoriek PRIDE magazínu. To všetko pod vedením skúsenej odborníčky a odborníka.

Stáž v social media tíme

Počas 3-mesačnej stáže v social media tíme sa môžeš podieľať na príprave textových príspevkov a/alebo vizuálneho obsahu na Facebookové a Instagramové stránky Saplinq o.z. (PRIDE Košice, komunitné centrum PRIZMA a ďalšie). Počet zadaní sa môže líšiť podľa tvojich časových možností a schopností, ale podmienkou je mať kapacitu vytvoriť aspoň 1 príspevok týždenne. Ak máš záujem o stáž na tejto pozícií, pošli do 30. septembra 2 príspevky na sociálne siete:

1. Priprav textový príspevok na Facebook (2-3 odseky, tykanie, môže obsahovať info navyše a emotikony) na základe tohto textu. Ak nie si si istý/istá svojou angličtinou, príspevok môžeš vytvoriť aj na základe tohto článku.

2. Vytvor sadu obrázkov (5-10 ks) na Instagram, ktoré spracujú rady z tohto textu.

Stážovať budeš pod vedením našej social media manažérky, ktorá ti bude zadávať prácu a poskytovať spätnú väzbu. 

Stáž v tíme PRIDE Košice magazínu

Počas 3-mesačnej stáže v tíme PRIDE Košice magazínu sa môžeš podieľať na písaní článkov pre magazín PRIDE Košice. Počet príspevkov sa môže líšiť, podľa tvojich možností, podmienkou je mať kapacitu napísať aspoň 1 článok za 2 týždne.

Ak máš záujem o stáž na tejto pozícií, pošli do 30. septembra novinovú správu na jednu normostranu, kde budú základné informácie o nejakom LGBTI podujatí na Slovensku. Správa má obsahovať titulok, perex a samotný text, kde bude uvedený aj zdroj, odkiaľ čerpáš informácie. Plus aj obrazový materiál so zdrojom.

Stážovať budete pod vedením Romana Samotného, editora a LGBT+ aktivistu, ktorý ti bude zadávať prácu a poskytovať spätnú väzbu. Stáž bude prebiehať od začiatku októbra do konca decembra, bude bezplatná a na základe zmluvy o dobrovoľníckej činnosti. V prípade obojstranného záujmu a spokojnosti bude možné pokračovať ďalej aj na platenej pozícii. 

Ak ťa niektorá z ponúk zaujala, pošli nám vypracované zadanie na adresu robert.furiel@pridekosice.sk a do predmetu mailu napíš „Zadanie pre stáž: social media a/alebo PRIDE magazín“ (podľa toho, na akú pozíciu/pozície sa budeš hlásiť). Termín na zaslanie je 30.9.2020. Reagovať budeme priebežne, takže sa pokojne prihláste aj skôr.