Tipy na LGBT+ podujatia

Ako sa vyrovnať s homofóbnym otcom, sa dozviete vďaka filmu Ešte máme čas

gay movie

Filmový festival inakosti vám prináša strhujúcu drámu Ešte máme čas. Môžete si ju pozrieť online už v stredu 5. 1. na platforme Kino doma.

Festival sa rozhodol uviesť oceňovaný americký film aj online, keďže projekcie mimo Bratislavy stopol lockdown. O réžiu aj scenár sa postaral Viggo Mortensen, ktorého môžete poznať vďaka postave kráľa Aragorna z Pána prsteňov. Dráma Ešte máme čas je jeho režijným debutom. Pri tvorbe čerpal zo skúseností z vlastného detstva a dospievania.

Dej sa točí okolo Johna, ktorý je liberálne založený a žije v slobodomyselnej Kalifornii. Zázemie nachádzaca vo vlastnej dúhovej rodine, ktorá ho rešpektuje a miluje. To sa však nedá povedať o jeho otcovi, ktorý žije stovky kilometrov od neho. Ten si zakladá na malomestkých hodnotách, neustále sa snaží ukázať, že je „tvrdým chlapom“ a pohŕda gejmi.

Vo chvíli, kedy sa u otca objavia príznaky stareckej demencie, cíti John povinnosť prekonať krivdu minulosti a postarať sa o neho. Úprimná dráma o odpúšťaní, zodpovednosti a krehkosti rodinných vzťahov pripomenie, že povedať si to najdôležitejšie treba včas. Film zažiaril na festivaloch v Cannes, v Toronte alebo na festivale Sundance

Projekcia filmu je náplanová na 20.20. Cena virtuálneho lístka je 3 eurá. Môžete si ho jednoducho kúpiť na tomto webe.