Tipy na LGBT+ podujatia

Nuda v karanténe? Sledujte online festivaly

mezipatra

Novembrové večery zvyknú bývať dlhé. A špeciálne, keď je všetko zatvorené pre pandémiu a vy musíte sedieť doma. Máme však pre vás dobrú správu. O program sa vám postarajú dva skvelé filmové festivaly, ktoré môžete sledovať online.

Jeden svet

Ide o festival, ktorý prináša kvalitné dokumenty s dôrazom na ľudské práva a angažované témy. Ústredným motívom tohto ročníka sú voľby – osobné, spoločenské aj politické. Podujatie sa začalo 5. novembra a program má naplánovaný až do 11. novembra. Celý online festival bude možné jednoducho a prehľadne sledovať na ich webovej stránke. Vybrať si môžete z takmer 50 filmov a na ich Facebooku môžete denne sledovať aj livestreamy diskusií. Do jednej z nich sme sa zapojili aj my z PRIDE Košice, témou bol azyl, migrácia a porušovanie práv LGBT+ ľudí.

Mezipatra

Ak by ste preferovali čisto LGBT+ témy, tak potom odporúčame český queer festival Mezipatra, je to obdoba nášho Filmového festivalu inakosti. Beží od 6. do 19. novembra. So sledovaním filmov to však bude zložitejšie, keďže je ich možné vidieť len na území Českej republiky. To však neznamená, že festival nemá čo ponúknuť divákom a diváčkam na Slovensku. Z programu sprievodných podujatí je naozaj čo vyberať. Spomenieme napríklad livestreamy panelových diskusií o korektnej terminológii pri trans téme alebo diskusiu o ochrane pred HIV a možnosti liečby. Online debaty budú aj o comingoute a queer identite vo filmovej a seriálovej tvorbe. Tešiť sa môžete tiež na dva podcasty: Vyhonit ďábla o fenoméne OnlyFans a Kydy o príprave tohto ročníka Mezipater. Celý sprievodný program nájdete na webe Mezipater.

Úvodné foto: Mezipatra

___

Zaujal vás článok? Pozrite si aj ďalšie Tipy na LGBT+ podujatia. Ak by ste nás chceli podporiť pri tvorbe teplého magazínu, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!