Novinky PRIDE Košice, PRIDE Košice 2021

Kapely, kabaret, párty, prehliadka. Ponúkame ti ochutnávku programu 1. dňa PRIDE festivalu v Košiciach

pride košice

Necelý mesiac nás delí od festivalu PRIDE v Košiciach, ktorý bude od 21. do 29. augusta. Organizátori neúnavne pracujú na programe, ktorý aj vďaka tvojej účasti pomôže vyfarbiť Slovensko na dúhovo. Tešiť sa môžeš na jedinečnú Baby Bourgeoisie, kapelu Dennyiah, na DJ Vesnu, DJ Fritzla a ďalších.

Už začiatok festivalu nesie záruku zábavy. V sobotu 21. augusta o 16.00 odštartuje v Tabačke Dúhovou módnou prehliadkou. Tu sa presvedčíš, že vieš vyzerať cool aj v recyklovanom oblečení. O 17.00 si vychutnáš hudbu kapely Dennyiah či speváčky Baby Bourgeoisie.   

Pripraviť sa môžeš tiež na sarkastickú šou Queeriety International v podaní House of Garbáge, pražskej skupiny štyroch drag umelcov a queens: Tonic Garbáge, Just Karen, Miss Petty a La Cuntessy. Svoju premiéru v Košiciach budú mať o 20.00 v Tabačke. Prvý deň festivalu PRIDE Košice 2021 zavŕši o 22.00 otváracou párty vo Fabrik Space.

Úvodný deň festivalu sa ti postará o slušnú dávku zábavy a hudby. Tak neváhaj a príď s kamošmi a kamoškami do Košíc!

Ak chceš prísť a užiť si PRIDE week, no nemáš s kým, nezúfaj! Tento rok prichádzame s novinkou: speed-friending ti ponúkne možnosť nájsť si kamošov a spoločne sa zabaviť. Speed-friending bude online cez Zoom už 11. augusta, aby ste mali dostatok času na zoznámenie. Podrobnejšie info poskytneme už čoskoro. 

O programe ostatných dní budeme postupne informovať. Organizačný tím naďalej sleduje pandemickú situáciu a zabezpečuje, aby sa festival PRIDE Košice 2021 uskutočnil v súlade s aktuálnymi opatreniami. 

 Text: Simona Srnková