Novinky PRIDE Košice

PRIDE Košice 2016 – zážitky dobrovoľníka

PRIDE Košice 2016 – zážitky dobrovoľníka

Presne 27.8.2016 sa začal týždňový festival PRIDE Košice, kde sme sa mohli všetci zvítať na Opening párty v Tabačke. PRIDE sa úspešne zakončil sprievodom, ktorý vyrážal z Kasární Kulturparku a smeroval cez Hlavnú ulicu.Samozrejme nemohol chýbať ani celotýždňový program ako napríklad opekačka či Živá knižnica.
Byť dobrovoľníkom na tomto úžasnom festivale mi prinieslo naozaj veľa skúseností, nádherných zážitkov a hlavne spoznal som skvelých ľudí.

Bol to týždeň strávený s tými najúžasnejšími ľuďmi. Ten jeden týždeň vo mne zanechal krásne spomienky na úžasných ľudí, na ktorých nikdy nezabudnem. Keď som išiel na toto podujatie po prvýkrát, bol som hrozne nervózny. “Čo ak nezapadnem? Čo potom?“, pýtal som sa sám seba. No potom som veľmi rýchlo zistil, že tieto otázky boli úplne zbytočné.Tento jeden týždeň mi zmenil život a ukázal, aký je svet krásnym miestom pre nás ĽUDÍ.Tak teda toto je môj pohľad na košický Pride 2016.

PRIDE Košice 2016 – zážitky dobrovoľníka

Počas sprievodných podujatí som začal spoznávať ľudí, ktorí sa na tom celom podieľajú a musím skonštatovať, sú to ľudia s otvoreným a láskavým srdcom. Vedia, čo chcú,veď len vďaka nim vznikol tento sprievod a festival PRIDE Košice. Ľudia, ktorí tam boli, ukázali, čo to je sloboda, sloboda je láska ku všetkým ľuďom, či už je to lesba,gej, bisexuálny alebo transrodový človek. Nezapadajú do tej „bežnej“ spoločnosti a neriadia sa pravidlami ako má taká „bežná“ rodina vyzerať. PRIDE Košice nie je len pochodom za zrovnoprávnenie lesieb,gejov,bisexuálnych, transrodových a intersexualnych ľudí na Slovensku, je to hlavne rodina, „veľká“ rodina, ktorá drží spolu.

Preto bol sprievod pre mňa tak neopísateľným zážitkom.Pre niekoho PRIDEznamenal podporiť komunitu LGBT, pre niekoho zase nových priateľov a niektorí našli svoju lásku práve tam :). PRIDEje skrátka miesto kde môžu byť ľudia šťastní a slobodní. Môžete si vypočuť rôzne príbehy ľudí a zveriť sa so svojimi problémami a hlavne nebáť sa ukázať svetu, kto naozaj sme.

Elko
Dobrovoľník PRIDE Košice 2016

Chceš sa pridať? Vyber si pozíciu
PRIDE Košice 2017 môžeš podporiť