PRIDE Košice 2022

Desiaty ročník PRIDE Košice môže byť realitou aj vďaka vám

pride košice

Už po desiatykrát prichádza festival a sprievod PRIDE Košice do metropoly východu! Dúhové vlajky zaplnia mesto už v auguste.

Pomôžte nám zabezpečiť 10. ročník podujatia PRIDE Košice, pridajte sa medzi darcov i darkyne a vyberte si parádnu odmenu. Festival prinesie týždeň plný sprievodných podujatí – diskusií, workshopov, premietaní filmov, párties či komunitných aktivít. Z chystaného bohatého programu si určite každý a každá niečo vyberie.

Keďže ide o výnimočný, jubilejný ročník, chceme zdôrazniť, že sme tu už 10 rokov. No boli sme tu vždy, sme tu teraz a budeme tu aj naďalej. Pretože „Buli sme, sme, i budzeme“ krásni a krásne vo svojej jedinečnosti a pestrosti. Sme súčasťou kultúry a radi do nej pridáme niečo naše.

Pomôžte nám, aby bol jubilejný, 10. ročník ako vyšitý. Podporte kampaň a vyberte si z originálnych dúhových odmien.

PRIDE Košice – festival naozaj pre všetkých

Aj tento rok chceme, aby bol PRIDE Košice 2022 naozaj pre všetkých! Tradične nebudeme vyberať vstupné na žiadne podujatia. Takto si atmosféru celého týždňa, vrátane vyšitého festivalu na mieru, môžu vychutnať naozaj všetci. 

Okrem toho budeme z celého festivalu robiť záznam, ktorý následne zverejníme. Program otváracieho dňa (20. 8.) a PRIDE dňa (27. 8.) budeme dokonca naživo vysielať.

Podporte PRIDE Košice a získajte krásne odmeny

To všetko sa môže stať realitou aj vďaka vašej finančnej podpore. No okrem super programu, máme pre vás aj odmeny za vašu pomoc. Ako je pestrá naša spoločnosť, tak sú pestré aj naše odmeny!

Odmenou vám môže byť nielen hrejivý pocit pri srdci, ale aj nohy v teple v dúhových ponožkách. Kúsok dúhy v podaní ilustrátorky Alexandry Just alebo ocitnúť sa „vyšitý na stene“.  Dúhový balíček alebo dúhová vlajka vo vašom mene vás bude reprezentovať v sprievode, aj keby ste sa ho nemohli zúčastniť osobne. No je tam toho oveľa viac, pretože tento ročník je a bude výnimočný. Všetky odmeny si môžete nechať zaslať poštou alebo vyzdvihnúť osobne počas celého PRIDE týždňa.

Na čo získané peniaze použijeme?

Všetky vyzbierané peniaze pôjdu na týždeň sprievodných podujatí a na zaistenie hladkého a bezpečného priebehu festivalu – celých 9 dní.  Okrem technického zabezpečenia či občerstvenia pre dobrovoľníctvo budeme potrebovať zaistiť súkromnú SBS na sprievod.

Festivalom PRIDE Košice chceme oslavovať jedinečnosť queer komunity, vytvárať priestor pre úplnú akceptáciu každého jednotlivca a dávať o sebe počuť nielen v rámci komunity, ale i mimo nej.

Festival sa blíži, tak sa  nezašívaj  doma a osláv s nami PRIDE ako vyšitý.