Novinky PRIDE Košice, PRIDE Košice 2021

Opekačka spojená so zábavou a online diskusia plná zaujímavých faktov, to je 2. deň PRIDE festivalu

pride košice

Pre aktuálnu pandemickú situáciu sme sa rozhodli presunúť niektoré udalosti do online priestoru. Nedeľný program festivalu PRIDE Košice 2021 ponúka možnosť spoznať nových ľudí pri opekaní či rozšíriť svoje znalosti počas diskusie o sociálnej moci. Kedy si teda nemáš robiť plány, aby si sa mohol zúčastniť aspoň jednej z týchto akcií?

PRIDE opekačka U Koňa sa začína 22. augusta o 14.00. Na 13.40 je naplánované stretko na zastávke Starozagorská na sídlisku KVP, aby sme spoločne vyrazili na miesto, kde sa budeme môcť kochať výhľadom na Košice a Slanské vrchy. U Koňa si môžeš objednať čapované alko aj nealko. Ak stále váhaš nad svojou účasťou, prečítaj si slová stážistu Lukáša z Laboratória snov: „Bol som na PRIDE opekačke v roku 2019 a bolo to super! Spoznal som organizátorov a dobrovoľníkov PRIDE-u, vďaka čomu som po dvoch rokoch aj ja v tíme. Opekačku hodnotím ako pohodovú a podľa mňa jednu z najkrajších akcií PRIDE weeku toho roka.“

Ďalšou akciou je Diskusia o sociálnej moci v LGBT+ komunite, ktorá štartuje o 18.00 na našom Facebooku. Tým, že je online, si ju môžeš vypočuť či už z pohodlia domova alebo počas pobytu na pláži. Ak by si mal počas diskusie otázky na túto tému, pripravili sme diskusný panel Sli.do, kde ich môžeš priamo napísať.  

Pre viac info o týchto či iných udalostiach sleduj náš Facebook a Instagram, aby ti nič neušlo.

Text: Simona Srnková