Do začiatku 11. ročníka festivalu PRIDE Košice zostáva už len necelý mesiac. Pomôžte nám, aby bol tento PRIDE ešte väčší a rozmanitejší ako ten minuloročný. PRIDE pochodu, ktorý sa uskutoční v sobotu 26. augusta, bude predchádzať týždeň sprievodných podujatí (diskusie, workshopy, koncerty, atď.) 

Tohtoročné sprievodné podujatia budú skutočne pestré. Od 19. do 27. augusta sa môžete tešiť na karaoke, open mic, podnetné diskusie aj zaujímavé workshopy. Nezabudli sme ani na kvír umenie a literatúru. 

NAŠE ŽIVOTY SA POČÍTAJÚ – tak znie heslo tohto ročníka festivalu, ktoré má zdôrazniť, že sme nepostrádateľnou súčasťou tejto spoločnosti. Táto krajina je aj našim domovom, zázemím a nenecháme si ju vziať.

Aj keď by sa mohlo zdať, že dôvodov na oslavu majú LGBTI+ ľudia v poslednej dobe čoraz menej, PRIDE je a vždy aj bude oslavou. Oslavou toho, že sa vieme stretnúť, spoločne vytvoriť atmosféru, v ktorej je každý človek bezpodmienečne prijatý, že sa vieme slobodne organizovať – pretože nie v každej krajine vo svete majú všetci ľudia toto právo. 

PRIDE je však aj protestom. Sme spravodlivo rozhorčení a nahnevané, že v 21. storočí sme ešte stále terčom útokov a nemáme rovnaké práva len preto, kým sme. Neostáva nám nič iné, len sa hlasnejšie ozývať voči vlne nenávisti, ktorá sa valí na LGBTI+ ľudí. Musíme ukázať, že sme tu, nikam sa nechystáme a žiadame rovnoprávnosť.

PRIDE Košice tu je pre všetkých bez rozdielu. Celý festival bude prístupný pre návštevníčky a návštevníkov zadarmo. To sa nám však nepodarí uskutočniť bez vašej podpory – vaše dobrovoľné príspevky použijeme na zabezpečenie bezpečnosti festivalu, férové ohodnotenie účinkujúcich, odborných hosťovstiev, prenájom priestorov a techniky.

Pomôžte nám zrealizovať program, ktorý sme pre vás tento rok naplánovali a ktorý začneme uverejňovať už v najbližších dňoch. Za odmenu si môžete vybrať jednu z originálnych odmien, ktoré sme v crowdfundingovej kampani pripravili špeciálne pre vás. 


Ďakujeme a tešíme sa na vás v Košiciach od 19. do 27. augusta.


Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.