Novinky PRIDE Košice, PRIDE Košice 2021

Piknik v Kasárňach a diskusia v Tabačke – to obnáša 6. deň PRIDE festivalu

gay piknik

Aj keď sa covid opatrenia značne uvoľnili, ešte sme sa celkom nevrátili k životu spred karantény. Počas posledných mesiacov mnohým z nás chýbala sociálna interakcia, pobyt na čerstvom vzduchu, možno nejaká psychohygiena pomocou rozhovoru. Štvrtkové popoludnie 26. augusta ti prinesie nielen to, ale aj prvú tohtoročnú offline diskusiu.

Kto nemá rád príjemný pokec pri dobrom jedle a muzike? Ak túžiš práve po tom, nemusíš ísť vôbec ďaleko. Stačí vyraziť do Kasární Kulturpark, kde o 16:00 začíname Storytelling piknikom. Vytvoríš si nové kamarátstva s členmi alebo podporovateľmi LGBT+ komunity a vypočuješ si ich životné príbehy. Vyskúšať si môžeš aj hry, ktoré sme pripravili. Atmosféru v pozadí bude dotvárať živá hudba. Všetko, čo si potrebuješ doniesť, je deka, jedlo a voda. Dobrá nálada je vítaná, no ak ju budeš postrádať, spoločne ju nájdeme.

PRIDE Košice 2016
Foto: Pride Košice 2016

Hostia Lucia Plaváková, Marián Čurilla a Ľubomír Šimášek spoločne otvoria tému o rodičovstve v LGBT+ komunite počas Diskusie o homoparentalite. Zástupcovia OZ Dúhové rodiny tiež porozprávajú o svojich skúsenostiach a zodpovedajú tvoje otázky. Diskusia štartuje o 18:00 v Tabačke. 

Pravidelne kontroluj novinky nielen v PRIDE magazíne, ale aj na našom Facebooku a Instagrame. V najbližšom článku sa dozvieš o programe piatku a potom si rozkúskujeme všetko, čo sme si na teba nachystali na víkend, hlavne na PRIDE deň!

Text: Simona Srnková