Novinky PRIDE Košice

Nedeľná opekačka na Bankove

Nedeľa 23. augusta od 16.00 do 19.00 – stretnutie na zastávke Starozagorská v Košiciach

Tak ako minulý rok, i tento rok sa v nedeľu vyberieme do prírody nadýchať sa čerstvého vzduchu a načerpať sily na ďalší rok.

Stretneme sa na sídlisku KVP na zastávke Starozagorská (autobusy 19, 36, celkom blízko i 71) odkiaľ by sme vyrazili o 16:00 na kopec (asi polhodinová prechádzka).

Stretnutie v 16:00 neznamená 16 a niečo! 🙂 Príďte včas alebo radšej skôr.

Vezmite si so sebou niečo na jedenie/opekanie, niečo na pitie, nožík, deku na sedenie a dobrú náladu 🙂 Nezabudnite tiež vziať vlastnú fľašu vody – pitný režim. A vzhľadom na svetovú situáciu, myslime na seba navzájom a každý majme všetko svoje. Neohrozme sa vzájomne zbytočne.

Hoci sa jedná len o prímestskú turistiku, predsa len je to príroda, myslite na pevnú obuv. Nie šľapky/žabky/lodičky/… ale niečo na turistiku: botasky, tramky, kanady, bagandže.

Odporúčame tiež použiť repelent a po skončení sa skontrolovať na prítomnosť kliešťov.

Pre cestu späť v neskorých hodinách si môžme vziať svietidlo/baterku, aby sme šetrili mobil (v lese bude už tma; kopec je v pohode osvetlený mestom).

A v prípade skoršieho ukončenia alebo zhoršeného počasia, sa pod kopcom otvoril nový výčap s kofolou a pivkom, kde si môžeme ako bonus zrekapitulovať úspešnosť celej akcie a doplniť chýbajúci cukor 🙂